Showbyznys

24. listopadu 2022 17:49

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tihle piloti formule 1 letos vydělali nejvíc! Jména nejbohatších jezdců vás překvapí

Kteří jezdci Formule 1 patří mezi nejlépe placené?

Formulová sezona 2022 je u konce. Poslední závod v Abú Dhabí byl odjet, Max Verstappen si připsal závěrečné letošní vítězství, Charles Leclerc nakonec skončil druhý těsně před třetím Pérezem a sedminásobný šampion Lewis Hamilton dojel bez zisku jediného vítězství. Událo se toho hodně, fanoušci řešili jak skandály, tak pofidérní výkonnost předních týmů jako Ferrari nebo Mercedes, nyní ale nastává čas klidu a čekání do března příštího roku, kdy to celé vypukne znova.

Nyní je tedy ten správný čas mírně se ohlédnout zpátky a podívat se například na platy jednotlivých jezdců. Čerstvě totiž byla zveřejněna desítka nejlépe placených závodníků F1 a leckoho možná překvapí, kdo se umístil na třetím, čtvrtém, ale vlastně i tom posledním desátém místě. První dvě místa naopak nešokují vůbec nikoho, poněvadž na nich skončil úřadující mistr světa Verstappen se 1,4 miliardami korun a hned za ním Hamilton s 1,25 miliardami.

Třetí však na žebříčku figuruje Fernando Alonso, dvounásobný mistr světa, který si přišel na solidních 700 milionů korun. Předběhl tak daleko mladší a perspektivnější závodníky z lepších týmů Sergia Péreze z Red Bullu (600 milionů) a Leclerca z Ferrari (530 milionů). Na šestém místě se umístil čtyřnásobný šampion a závodník, jenž letos odjel svoji poslední sezonu ve Formuli 1, Sebastian Vettel (400 milionů). Za ním se pak umístila čtveřice jezdců Daniel Ricciardo (400 milionů), Carlos Sainz (350 milionů), Lando Norris (250 milionů) a nováček v Mercedesu George Russell (210 milionů). V první desítce pak chybí překvapivě možná jen Bottas za Alfa Romeo. Bude zajímavé sledovat, jak se platy změní pro příští rok, kdy se mírně promíchá i stávající sestava jezdců.

Sdílejte článek
Štítky peníze Ferrari Mercedes F1 formule Max Verstappen Lewis Hamilton Red Bull Ferraro

Přečtěte si také