ODHALENO: Tuhle věc budou mít Kate a Diana společnou poté, až královna Alžběta odstoupí. V čem ji Meghan nikdy nepřekoná?

Co budou mít Kate a Diana společné, až královna Alžběta odstoupí?

Přestože se technicky provdala za prince, titul princezna si Kate Middleton nevysloužila. Stala se vévodkyní, stejně jako letos Meghan Markle. Jenže právě tohle by se mohlo s odstoupením královny Alžběty II. brzy změnit.

Po jejím odchodu totiž podle odbornice na historii královských rodů Marlene Koenig začnou královské tituly tak trochu migrovat. Zatímco princ Charles se stane králem, jeho nejstarší syn William bude oficiálně novým princem z Walesu – což by z Kate dělalo princeznu z Walesu, tedy měla by titul, který svého času používala princezna Diana, matka Harryho s Williamem.

To u prince Harryho se naopak nic nezmění. V nároku na korunu se sice posune na šesté místo, bude před ním stále William a jeho potomci, jinak ale spolu se svou chotí Meghan zůstanou až nadosmrti vévodou a vévodkyní ze Sussexu.

Sdílejte článek
Štítky Princezna Diana Alžběta II. princ Harry královská svatba Meghan Markle královna Alžběta II. Sussex Karel III. William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu

Přečtěte si také