Tohle je smutný důvod, proč princ Harry a Meghan stále nechtějí děti! Dočkáme se vůbec královského potomka?

Princ Harry a Meghan Markle si dávají s prvním potomkem malinko na čas. Co za tím ve skutečnosti stojí?

Už minimálně od královské svatby prince Harryho s bývalou herečkou Meghan Markle se spekuluje o brzkém narození jejich prvního potomka. Britská média se už týdny předhánějí v “zaručených“ informacích o utajovaném těhotenství či o usilovných pokusech páru. Jenže jak se zdá, tyto jisté zprávy budou (ne)překvapivě spíše mylné. Podle britského serveru Express totiž vše nasvědčuje tomu, že královská dvojice s těhotenstvím stále vyčkává a rozhodně nikam nespěchá.

Hlavním důvodem jsou jejich královské povinnosti a údajné obavy o Meghanino zdraví. Společně s Harrym totiž na podzim absolvuje svou první “královskou tour“, během níž zavítá např. do Austrálie a Nového Zélandu. Meghan zkrátka stráví hodně času cestováním v letadle. A to by mohl být v případě jejího těhotenství docela problém. Pro některé ženy může být lítání v době těhotenství velmi rizikové, v letadle jim hrozí větší pocit únavy a nevolnosti. Během prvních tří měsíců těhotenství se pak výrazně zvyšuje také riziko potratu.

Meghan proto ve svých 37 letech, kdy už jsou s požehnaným stavem spojená jistá rizika, nechce raději nic riskovat. Prvního potomka proto pár z praktických a zdravotních důvodů raději odkládá a začnou se o něj zřejmě pořádně snažit až na přelomu roku. Doufejme tedy, že déle už Meghan vyčkávat opravdu nebude.

Sdílejte článek
Štítky dítě těhotenství princ Harry Meghan Markle Harry a Meghan plánování zdraví

Přečtěte si také