ODHALENO: Ve vaginách prý není žádný vzrušivý bod, tvrdí vědci. Čím všechny šokovali?

Vědci přišli s odvážnou teorií na téma ženských vagin.

Co se týče žen, víme toho o nich zhruba tolik, co o výrobě hypersonických raket. Tedy prakticky nic. Co se ovšem dámského pohlavního ústrojí týče… ne, vlastně toho o něm nevíme o moc víc. Mysleli jsme si, že něco víme, ale jak ukázal nejnovější vědecký výzkum, nemůžeme si být zjevně jistí už vůbec ničím. Teď totiž skupina vědců přišla s novou studií, ve které tvrdí, že v ženských vaginách ve skutečnosti ani nejsou žádné vzrušivé body.

Takzvaný G bod, který je už několik dekád považován za jednu z nejvýznamnějších ženských erotogenních zón, by se měl podle sexuologů přejmenovat. Název je podle nich zavádějící, poněvadž se nejedná o konkrétní bod, ale o větší oblast, která se rozprostírá na přední stěně vaginy. Jinými slovy žádné body neexistují, ale místo toho se jedná o pět různých tkání – klitorální bulby, kořeny klitorisu, přední vaginální stěnu, močovou trubici a parauretrální žlázy, jež jsou erotogenní a jež dámám způsobují ono proslulé potěšení.

S odhalením přišel sexuolog Irwin Goldstein spolu se svým týmem, jenž doslova říká: „Současný termín bod G je mylný a tím pádem nevhodný. Pět erotogenních zón na přední vaginální stěně by mělo být přesněji a vhodněji nazýváno buď Gräfenbergovou zónou (Gräfenberg je považován za objevitele bodu G, pozn. autora), nebo klidně zónou G“. Vidíte, každý den se člověk dozvídá něco nového.

Sdílejte článek

Přečtěte si také