Ostrá slova Amber Heard po prohře u soudu! S verdiktem nesouhlasí a chce se odvolat

Depp vyhrál soud

Herečka Amber Heard nepřijímá verdikt poroty u soudu s Johnny Deppem.

Herečka Amber Heard se plánuje odvolat proti soudnímu verdiktu, v němž ji porota uznala vinnou z pomluvy proti Johnnymu Deppovi. Po skončení nejsledovanější soudní kauzy novodobé historie tak herečka dostala nařízeno herci zaplatit 347 milionů korun jako odškodnění za zkaženou pověst. On jí naopak kvůli podané protižalobě musí uhradit zhruba 46 milionů korun, což jsou víceméně drobné, poněvadž jej herečka zkoušela žalovat o daleko větší cifry a neuspěla.

Tak či tak se ovšem Heard nevzdává. Po prohraném případu totiž její mluvčí řekla deníku The New York Times, že se nyní plánuje odvolat. Zatím není jasné, na jakých základech herečka založí své odvolání, pravděpodobně ale bude muset prokázat, že v procesu došlo k chybám nebo že byly problémy s výkladem zákona ze strany soudkyně. Odvolání může být také založeno na nových důkazech nebo svědectvích, které se objeví po skončení původního soudního řízení.

Heard po zveřejnění verdiktu vydala také vlastní prohlášení, v němž píše: „Láme mi srdce, že hora důkazů stále nestačila na to, abych se mohla postavit nepřiměřené moci, vlivu a síle mého bývalého manžela.“ Herečka dále uvádí, že ji mrzí hlavně to, co tento verdikt znamená pro všechny ostatní ženy. Považuje to za neúspěch. Na stranu herečky se již přiklonila spousta organizací podporujících hnutí #MeToo.