Deppovo vítězství! Slavný herec porazil u soudu bývalku Amber Heard. Co tím získal?

Depp vyhrál soud

Herec Johnny Depp u soudu zvítězil nad bývalkou Amber Heard.

Je to tu, vážení, porota v procesu mezi Johnnym Deppem a jeho bývalou manželkou Amber Heard konečně dospěla k verdiktu. Stalo se tak po 3 dnech, respektive takřka 13 hodinách jednání, které ještě byly přerušeny, aby se porota mohla soudkyně zeptat na doplňující otázku. Mnozí pak počítali i s variantou, že se porota rozdělí na dvě poloviny, které nebudou moci dojít k rozhodnutí. Tak se ale nestalo, a celý proces má tak konečně jasného vítěze.

Pro všechny, kteří celý proces živě sledovali, se jím pak nepřekvapivě stal nakonec herec Johnny Depp, jemuž porota dala za pravdu v otázce, jestli jej Amber svým článkem s názvem „Promluvila jsem proti sexuálnímu násilí a čelila jsem hněvu naší kultury“ v deníku The Washington Post pomluvila. I když herečka Deppa v článku přímo nejmenovala, verdikt zní přesto ano. Porota tím de facto uznala, že Heard lhala o detailech svého manželství s Deppem, zejména o části s domácím násilím ze strany herce, čímž významně poškodila jeho kariéru. Herec žádal v případě uznání její viny kompenzaci ve výši 50 milionů dolarů. Tu mu nakonec porota nepřiřkla v plné výši – obdrží pouhých 15 milionů dolarů, což je v přepočtu nějakých 347 milionů Kč.

Pro herce se tak jedná o velké zadostiučinění. Znamená to automaticky návrat do hollywoodské první ligy a přísun velkých rolí typu noví Piráti z Karibiku? To zatím nejspíš ne. Jakmile ale celá věc zmizí z médií, dořeší se případná odvolání ze strany Amber a lidé na tenhle monstrproces zapomenou, bude mít pravděpodobně Johnny dveře znovu otevřené. Oproti tomu Amber nejspíš nečeká nic moc pěkného – naopak, za své lži by totiž mohla čelit další sérii žalob a na nějakou kariéru po druhém Aquamanovi už může rovnou zapomenout.

Reakci Johnnyho Deppa si můžete přečíst níže:

Sdílejte článek
Štítky peníze vítězství Johnny Depp soud herec The Washington Post verdikt Piráti z Karibiku Amber Heard AMBER