VIDEO: Porota v případu Johnnyho Deppa položila právníkům důležitou otázku! K jakému verdiktu směřuje?

Porota položila právníkům Johnnyho Deppa a Amber Heard doplňující otázku.

Porota mnohamilionového procesu mezi Johnny Deppem a Amber Heard, v němž slavný herec žaluje svoji bývalou manželku za pomluvu, přišla za soudkyní s důležitou doplňující otázkou během jeho projednávání.

Ta se týkala de facto jádra celé žaloby – Deppův tým totiž tvrdí, že Amber Heard lhala, když do deníku Washington Post napsala článek nazvaný „Promluvila jsem proti sexuálnímu násilí a čelila jsem hněvu naší kultury.“ Přestože totiž nezmínila Deppa jménem, jasně na něj ukázala, a označila ho tak za domácího násilníka.

Jenže během procesu Deppův tým několikrát prokázal, že si Amber realitu buď upravovala, nebo v některých případech rovnou vymýšlela podle svého, nepřímo lhala, a v jejich vztahu to byla naopak ona, kdo někoho fyzicky napadal. Aby ovšem porota mohla vydat správný verdikt, potřebovala se nejdřív ujistit, že má brát v potaz pouze samotný název článku, a nikoli celý text.

Na tom se nakonec obě strany shodly, a soudkyně tak porotě poslala odpověď s tím, že se mají zaměřit čistě na hlavičku článku, která má být tou pomluvou. Experti nicméně na základě této doplňující otázky předpokládají, že se tak nejspíš porota přiklání k tomu dát Deppovi za pravdu. To by znamenalo, že by slavný herec v procesu vyhrál. Zároveň s tím ale nutně nemusí obdržet celých 50 milionů dolarů za pomluvu, ale pouze nějakou symbolickou částku, aby porota dala najevo, že hercovo chování taky nebylo zcela perfektní. Výsledek bychom se každopádně mohli dozvědět už koncem tohoto týdne.

Sdílejte článek

Přečtěte si také