Populární Tyrion ze Hry o trůny prosí fanoušky, aby nekupovali Huskye! Má pro to tenhle smutný důvod

Lidi, přestaňte si kupovat ty Huskye. Prosí vás o to už i samotný Tyrion ze Hry o trůny!

Žádný jiný seriál na světě momentálně nemá tolik fanoušků, jako Hra o trůny. Následující zpráva ale jistě mnoho z nich nepotěší.

Podle všeho totiž od roku 2014 stoupl počet opuštěných Huskyů ve Velké Británii až o 700 %! Podobně se pak počet opuštěných psů zdvojnásobil i na jiných místech a důvod se zdá být všude stejný. Lidé se zamilovali do seriálových Zlovlků (v orig. znění Direwolfs), kteří ze všeho nejvíc připomínají právě psy Husky. Ti pak ale často skončí opuštění, jelikož se o ně majitelé nezvládají starat. Peter Dinklage v tom má každopádně jasno.

„Prosím všechny skvělé fanoušky Hry o trůny, chápeme, že kvůli popularitě Zlovlků si spousta lidí přeje domů pořídit Huskye, jenže tím ubližujete všem těm opuštěným psům v útulcích, kteří sami čekají, až si je někdo adoptuje. Navíc podle všeho plno Huskyů končí samo v útulcích, jelikož si je lidé kupují z impulzu, přičemž na ně v pravdě nejsou připravení. Snažně vás tak prosím, než se rozhodnete přivést si domů psa, dobře si to rozmyslete a vždycky, vždycky adoptujte z útulku.“

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také