Showbyznys

10. června 2015 22:27

Petr Cífka

Poznejte nový Batmobil! Jaké má rozměry? A kolik zvládne jet?

Snyderův výtvor je kombinací starého a nového. A vypadá skvěle.

Vzpomínáte si na skoro až gotický netopýří sporťák z Batman se vrací od Tima Burtona? A co dnes už podobně ikonického Tumblera z trilogie Christophera Nolana? Vypadá to, že batmobil z chystaného Batman vs. Superman od Zacka Snydera (Muž z oceli) si bere něco od obou přístupů. Už to není jen utilitární vojenské vozítko bez výraznější osobnosti, ale taky to není jen načančaná rekvizita, která má za každou cenu vypadat jen hezky.

Nový netopýří vůz je tak efektní a efektivní zároveň. Má šmrnc, ale ani na vteřinu se nezdráháte uvěřit, že by si s ním Batman dokázal v dopravní špičce sjednat respekt. Na délku má šest a půl metru a váží skoro čtyři tuny, což je jistě dáno i velkorysým obrněním všech vitálních částí. A ty dva padesátimilimetrové kanóny určitě nejsou žádní střízlíci. Stíhačkový interiér je pak vybaven rušičkami signálů, detektory nepřátelských střel a nejrůznější pasivní i aktivní obranou. Na odpad z Gothamu více než odpovídající výbava, ostatně proto se tenhle vůz objeví i v právě natáčené týmovce Suicide Squad. Souboje se Supermanem se ale tahle obrněná střela asi nezúčastní.

Neměla by totiž šanci. Batman s ní tak maximálně přijede na bojiště ve velkém stylu. Obrněný automobil umí uhánět rychlostí hodně přes tři stovky kilometrů v hodině. Co má vlastně pod kapotou? To Warneři neprozradili, vůz vystavují ve společnosti modelů hlavních hrdinů v životní velikosti na veletrhu reklamy a propagace v Las Vegas. Už na první pohled je vidět, že parkovat šest metrů dlouhé a tři a půl metru široký vůz nebude žádná legrace. Možná ho ale můžete nechat kdekoliv se vám zlíbí, protože se umí zneviditelnit. Měšťáci s pokutami tak na něj budou krátcí.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti do českých kin dorazí 24. března 2016. Pomlátí se v něm Henry Cavill alias Muž z oceli a Ben Affleck ztvárňující stárnoucího Batmana, kterého lidé Gothamu vyzvou, aby jim pomohl zbavit se "falešného boha". Jak ale dostat Supermana na lopatky. Vypadá to, že Batmanovi pomůže nečekaný spojenec. Velkolepý souboj nejslavnějších superhrdinů vůbec tak může začít. Vyhrát může jen jeden.

Sdílejte článek

Přečtěte si také