Showbyznys

26. října 2022 09:30

redakce Prima Lajk

Představitel Voldemorta se zastal autorky Harryho Pottera. Co vzkázal jejím hejtrům?

Hvězda Harryho Pottera se zastala slavné spisovatelky.

Zas a znovu se musí autorka Harryho Pottera a kouzelnického světa Bradavic J. K. Rowling před veřejností obhajovat kvůli svým kontroverzním výrokům o transgender lidech. Je to už přitom dva roky, co spisovatelka veřejně reagovala na článek, v něm padl výraz „lidé, kteří menstruují“ s ironickou poznámkou, že si „není jistá, zda pro takové lidi náhodou neexistuje nějaké označení“, čímž samozřejmě narážela na označení „žena“.

Od té doby je autorka kouzelnické ságy pod neustálou a ostrou palbou kritiky a podle všeho se v Americe stala i vzorem pro ty, kteří odsuzují transgender lidi a celou LGBTQ+ komunitu. Později se Rowling snažila proti svému výroku obhájit, ale pro většinu lidí už její slova zkrátka neměla váhu. Veřejně se jí tak zastal představitel Voldemorta, herec Ralph Fiennes.

„Není to nějaká obscénní, ultrapravicová fašistka. Je to jen žena, která říká: ‚Jsem žena a cítím se být ženou a chci, abych mohla říct, že jsem žena,‘“ nechal se slyšet Ten, jehož jméno nesmíme vyslovovat, s tím, že nechápe všechny ty slovní urážky na její adresu, které mu přijdou nechutné a otřesné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také