Showbyznys

12. září 2014 15:50

Táňa Sáblíková

Přepadla vás už podzimní deprese? 7 rad, jak se jí rychle zbavit

Podle kalendáře je sice stále ještě léto, za okny venku to ale rozhodně tak nevypadá. V Kanadě již napadlo 35 centimetrů sněhu, u nás zatím „jen“ prší. A tak by asi nebylo od věci poradit, jak na deprese, které vás mohou přepadnout.

1. Buďte vděční

Že nemáte dostatek peněz, abyste jeli na nějakou exotickou dovolenou? Nebo si koupili drahé auto? No a co! Jestliže máte jídlo v lednici, jste oblečení, máte střechu nad hlavou a místo, kde spát, jste bohatší než 75 % osob na této planetě. Jestli máte peníze v bance, v peněžence a spoříte si někam, patříte mezi 8% nejbohatších lidí na světě!

2. Buďte optimisti

O lidech v Česku se říká, že jsou pesimisté, kteří pořád někam spěchají. Změňme to! Usmívejte se! I když nemáte zrovna skvělou náladu, úsměv ještě nikdy nikoho nezabil! A jak říká jeden citát, nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv.

3. Žádné coby kdyby!

Nezabývejte se tím, co bylo! Přemýšlení nad tím, co by se stalo, kdybych tohle neudělal/a, nebo naopak udělal/a nezmění to, jak to dopadlo! Minulost je minulost a ta se musí brát tak, jak je a nic jí už nezmění!

4. Buďte laskaví

Nikomu to ještě nikdy neublížilo, a vždyť s laskavostí se dále dojde. Když za vámi přijde člověk, který se nebude usmívat a bude nepříjemný, pomůžete mu spíš, než když za vámi zajde člověk, který se bude usmívat a bude k vám milý? To těžko!

5. Zvládejte i obtížné situace s bravurou

Když něco nedokážeme zvládnout, naštveme se a svým, byť třeba nepatrným neúspěchem, si zkazíme náladu na zbytek dne. Ale proč? Neúspěch patří k životu, a kdybychom byli neomylní, nic bychom se nenaučili. Takže pokud se nám něco nepovede, nehruťme se z toho! Většinou na tom nezávisí lidský život!

6. Naučte se odpouštět a zapomínat

Chybovat je lidské, odpouštět božské. Měli bychom být proto aspoň na krátké chvíle bohy, kteří to zvládnou. Některé věci dokážeme prominout s přehledem, vždyť každý může občas šlápnout vedle, někdy to je ale velmi těžké. Kvůli své dobré náladě a pohodě bychom se ale měli naučit prý odpouštět úplně všechno…

7. Starejte se o sebe, hýčkejte se!

Ráno vstanete, letíte do školy nebo práce, pak zpět domů, uvařit, vyprat, udělat úkoly…prostě toho je opravdu hodně. A tak nezbývá moc času na nějaké to hýčkání sama sebe. Co takhle si vyhradit každý den půl hodinky jen pro sebe a napustit si vanu, dát si něco dobrého nebo prostě si zalézt a s nikým se nebavit. Nebo alespoň jednou za čas odjet třeba na prodloužený víkend a užívat si masáží, procházek a dobrého jídla…No nebrali byste to?

Mohlo by vás zajímat:

Podobné články

Sdílejte článek

Přečtěte si také