Proč draci z Rodu draka vypadají jinak než ve Hře o trůny? Odpověď vás překvapí

Taky se vám tihle draci zdají jiní?

Pro fanoušky Hry o trůny nastává opět ten vzrušující čas, kdy se každé pondělí budou těšit na novou epizodu plnou intrik, násilí a sexu. Na obrazovky totiž dorazil veleočekávaný prequel Rod draka, který je de facto tím samým jako Hra o trůny, jen o pár stovek let dřív.

Po premiéře první epizody už nicméně lidé přirozeně začali oba seriály srovnávat a jedna z věcí, která je zaráží nejvíc, je, jak se noví draci liší od těch starých. Na Redditu jeden fanoušek napsal: „Jako byste srovnávali domácí psy s divokými vlky. Velmi odlišná plemena.“

Vysvětlení je přitom jednoduché. V knihách měli totiž draci velkou rozmanitost, jak co se velikosti týče, tak i tvaru a barev. Někteří dokonce byli elegantní a inteligentní, zatímco jiní spíše zuřiví a nevyzpytatelní. Nový seriál má pak přesně tohle ukázat. Potvrdil to i tvůrce seriálu Ryan Condal.

Ten uvedl, že se v novém seriálu dočkáme hned 17 draků, a aby je od sebe diváci mohli rozeznat, museli tvůrci každého z nich velmi výrazně odlišit od ostatních. V drtivé většině případů ale zůstali věrní tomu, co autor ságy G. R. R. Martin popsal ve svých knihách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také