Showbyznys

4. června 2015 11:51

Tereza Javorová

Pryč s volátkem: 3 triky, jak se zbavit dvojité brady

Dvojitá, trojitá nebo nedejbože i vícečetná brada není nic pěkného. Sice si na ni můžete brnkat a nemusíte nosit šálu, ale z estetického hlediska na ni není pěkný pohled. Jak se jí můžete zbavit?

Pokud máte nadváhu, tak nespíš máte i podbradek. Prvotním krokem je tedy pokusit se shodit pár kilo, aby se vám zeštíhlil obličej a krk. Na podbradek ale může mít z části vliv i genetika či zvyšující se věk. Čím starší, tím větší "volátko" pravděpodobně máte. Pomocí vtipných obličejových či krčních cviků a chytrých triků můžete dvojitou bradu zmírnit, nebo se jí dokonce zbavit!

1. Zacvičte si – Stějně tak, jako musíte cvičit na břicho, abyste se zbavili špíčku, tak i tuk pod bradou je třeba vycvičit. Zpevněněte svaly na krku a kolem brady vtipnými cviky, které vás budou dokonce bavit! Zakloňte třeba hlavu a snažte se jakoby políbit nebe. Nebo natáhnetě hlavu dobředu a trochu šikmo nahoru a stahujte dolů spodní ret. Můžete u toho zkusit i vypláznout jazyk. Jen pozor, ať si ho neukousnete, až dostanete záchvat smíchu.

2. Nespěte na vysokém poštáři – To, v jaké poloze spíme, nemá vliv jen na to, jak moc budeme mít zmačkaný a otlačený obličej. Pokud spíte na vysokém polštáři na zádech a několik hodin máte bradu přitisknutou k hrudníku, tak si kůži pod bradou rolujete dopředu a "roste" vám tam nehezké vole. Pořiďte si nižší polštář a snažte se spát s rovným krkem.

3. Držte správný postoj – Víte, proč má žirafa tak štíhlý a dlouhý krk? Stojí rovně :-) Snažte se ji napodobit a naučte se stát i sedět s rovnými zády a trochu zvedlou bradou. Kromě optického zeštíhlení se budete cítit i sebevědoměji a silněji. Pokud budete navíc žvýkat žvýkačku, tak sice už budete vypadat jako arogantní idiot, ale perfektně si procvičíte krční svaly!

---

Pikoška na závěr: Pozor na focení selfíček! U nich máme tendenci se od foťáku oddálit, takže zatáhneme bradu dozadu. Faldíky kolem krku pak ale rozhodně nevypadají pěkně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také