Showbyznys

4. června 2015 11:51

Adéla Skřivánková

Pryč s volátkem: 3 triky, jak se zbavit dvojité brady

Dvojitá, trojitá nebo nedejbože i vícečetná brada není nic pěkného. Sice si na ni můžete brnkat a nemusíte nosit šálu, ale z estetického hlediska na ni není pěkný pohled. Jak se jí můžete zbavit?

Pokud máte nadváhu, tak nespíš máte i podbradek. Prvotním krokem je tedy pokusit se shodit pár kilo, aby se vám zeštíhlil obličej a krk. Na podbradek ale může mít z části vliv i genetika či zvyšující se věk. Čím starší, tím větší "volátko" pravděpodobně máte. Pomocí vtipných obličejových či krčních cviků a chytrých triků můžete dvojitou bradu zmírnit, nebo se jí dokonce zbavit!

1. Zacvičte si – Stějně tak, jako musíte cvičit na břicho, abyste se zbavili špíčku, tak i tuk pod bradou je třeba vycvičit. Zpevněněte svaly na krku a kolem brady vtipnými cviky, které vás budou dokonce bavit! Zakloňte třeba hlavu a snažte se jakoby políbit nebe. Nebo natáhnetě hlavu dobředu a trochu šikmo nahoru a stahujte dolů spodní ret. Můžete u toho zkusit i vypláznout jazyk. Jen pozor, ať si ho neukousnete, až dostanete záchvat smíchu.

2. Nespěte na vysokém poštáři – To, v jaké poloze spíme, nemá vliv jen na to, jak moc budeme mít zmačkaný a otlačený obličej. Pokud spíte na vysokém polštáři na zádech a několik hodin máte bradu přitisknutou k hrudníku, tak si kůži pod bradou rolujete dopředu a "roste" vám tam nehezké vole. Pořiďte si nižší polštář a snažte se spát s rovným krkem.

3. Držte správný postoj – Víte, proč má žirafa tak štíhlý a dlouhý krk? Stojí rovně :-) Snažte se ji napodobit a naučte se stát i sedět s rovnými zády a trochu zvedlou bradou. Kromě optického zeštíhlení se budete cítit i sebevědoměji a silněji. Pokud budete navíc žvýkat žvýkačku, tak sice už budete vypadat jako arogantní idiot, ale perfektně si procvičíte krční svaly!

---

Pikoška na závěr: Pozor na focení selfíček! U nich máme tendenci se od foťáku oddálit, takže zatáhneme bradu dozadu. Faldíky kolem krku pak ale rozhodně nevypadají pěkně.

Sdílejte článek
Štítky spánek cvičení krk Trik polštáře podbradek

Přečtěte si také