Thula na malou Iris dává pozor i při malování
Autor: irisgracepainting.com Thula na malou Iris dává pozor i při malování

Roste v Anglii nový Monet? Autistická holčička maluje díky své kočce!

tanasab. Publikováno: 15.10.2014
Pětiletá Iris Grace Halmshaw by byla jen obyčejnou holčičkou s autismem, kdyby nevládla skvělým citem pro štětec a barvy. A kdyby jí při malování nepomáhal její čtyřnohý mazlíček!

reklama

Iris Grace Halmshaw trpí autismem a stejně jako ostatní lidé s touto chorobou není příliš komunikativní a uzavírá se před světem, který ji děsí. Kromě rodičů s nikým příliš nemluví a ostatních dětí se bojí. Její nerozlučnou kamarádkou je ale čtyřnohá kočička Thula, která jí dělá společnost celý den – při jídle, malování, koupání i přes noc, kdy spí vedle sebe v Irisině postýlce.

Pětiletá dívenka svůj den vyplňuje malováním, které ale není jen tak nějakým patláním. Obrazy dostávají smysl a Iris bývá přirovnávána k Monetovi právě díky její práci s barvami a stylem připomínajícím impresionisty. Soukromý sběratel dokonce dvě její díla koupil, každé za 1500 liber (cca 53 000 Kč). Svoje díla navíc Iris maluje už od svých tří let! „Thula s Iris zůstává pořád, pozoruje ji se zájmem, když maluje, někdy si chce hrát se štětci, ale většinou jen sedí a kouká na Iris,“ prozradila matka.

Rodiče malé holčičky nejdříve mysleli, že pouto mezi jejich dcerkou a malým koťátkem je náhoda, pak ale v dceřiných malbách začali rozeznávat kočičí tlapky a čumáčky. Zajímavé ale je, že i přes veškerou snahu rodičů Iris přilnula právě jen k malé Thule. Ostatní zvířata ji stejně jako lidé děsí, a to její rodiče zkoušeli koně, psy i jiné kočky.

Mohlo by vás zajímat:

Proč mají kočky devět životů?

Kočky mají devět životů… Jak to dělají?


Co by asi vzniklo za použití Mrože a Míši?

Fantastické! Co se dá namalovat pomocí rozpatlaných nanuků (FOTOGALERIE)

reklama