Showbyznys

21. června 2015 12:26

Petr Cífka

Šest moderátorů, kteří berou víc než Jeremy Clarkson

Hlavní hvězda Top Gearu měla pohádkový honorář, ale kam se hrabe na americké celebrity

V britských novinách se teď jako lavina šíří zpráva o tom, že Chris Evans bude mít za tři roky moderování nového Top Gearu pět milionů liber. Je to moc, nebo málo? Při srovnání s Jeremym Clarksonem se to zdá jako směšná částka, ale Jeremy ve skutečnosti od BBC bral pouhý milion ročně, který navíc nešel z kapes koncesionářů, ale ze zisků, které značka generovala. Jako spoluproducent měl pak ještě nárok na dividendu ve výši cca pěti milionů liber ročně, takže si každý rok přišel na šest milionů – a to prosím pouze za aktivity spojené přímo s Top Gearem, nepočítáme v to řadu dalších bokovek (např. Top Gear Live), ze kterých určitě dostal další milionové všimné. Při aktuálním kurzu se tak jeho oficiální honorář pohyboval někde na hranici deseti milionů dolarů. To už je celkem slušný ranec a lze očekávat, že za svou novou, právě chystanou motoristickou show, dostane přinejmenším stejně peněz. Přesto nepatří mezi slavnými moderátory na absolutní špičku. Tu okupují americké hvězdy. Kdo všechno bere deset milionů a víc? Pojďme si na ně ukázat!

Jimmy Kimmel (10 milionů dolarů)

Úspěšný moderátor jedné z pozdních talkshow si ročně odnáší kulatou desetimilionovou gáži. Musí ale dřít každý den a sypat z rukávu fóry, natáčet skeče a věnovat se shánění hvězdných hostů. Kimmel ovšem vládne i na sociálních sítích a YouTube, takže se televizní stanici bohatě vyplatí.

Jimmy Fallon

Mladá náhrada za Jaye Lena se chvilku hledala, ale nakonec hodně zaujala mladší publikum. Fallon si často zve nejen filmové celebrity, ale i osobnosti ze světa IT, rád prezentuje nové gadgety a poslední výkřiky technologických gigantů. Ve studiu taky rád hraje hry. Zatímco Lena měly rádi spíš starší generace, Fallonovi se povedlo publikum razantně omladit.

Conan O´Brien (12 milionů dolarů)

Zrzavý nestor trhlých vtipů se chvilku potuloval na volné noze, ale nakonec se mu povedlo po odchodu z Tonight Show zakotvit na TBS s pořadem, který se prostě a jednoduše jmenuje Conan a točí se hlavně kolem něj. Podobné lechtání ega za dvanáct milionů by si asi nechal líbit každý, Conanovy ratingy ale dokazují, že si svoje peníze zaslouží.

Ryan Seacrest (15 milionů dolarů)

Americký Leoš Mareš, který už od roku 2002 moderuje americkou Superstar. A nenechá si tohle zlaté vejce vzít. A proč vlastně, když si na něm za třináct let vyseděl honorář, který zdánlivě nemá strop. Pořad sice sledovaností víceméně stagnuje, ale o to víc se televize bojí jakýchkoliv změn. A to platí i o postu moderátora.

Ellen DeGeneres (20 milionů dolarů)

Je Ellen nová Oprah? Ani náhodou, ale její milá, neurážející a skrz naskrz průhledná show si našla obrovské, zejména ženské publikum. Objevují se v ní rády ty největší hvězdy, řeší se tu nejnovější trendy. Není divu, že si blonďatá hvězda nakonec vydupala stejný honorář jako na sklonku své kariéry třeba Jay Leno nebo aktuálně odcházející David Letterman.

Jon Stewart (25+ milionů dolarů)

Stewart a Colbert. Jedineční a nenahraditelní. A stejně oba letos odcházejí ze svých postů. Jedním z důvodů jsou možná i astronomické honoráře. Vždyť o Jonu Stewartovi se spekuluje, že bere něco mezi pětadvaceti a třiceti miliony ročně. Ani sebelepší politická satira, utvrzující image televizní stanice, si nemůže dlouhodobě dovolit být takhle nákladná. Jestli ale Stewarta sledujete dlouhodobě, zřejmě uznáte, že jde o velmi dobře investované peníze.


Přečtěte si také