Showbyznys

8. června 2015 15:13

Tereza Javorová

Sex v práci: Pravidla, jak si užívat, aniž by vás vyhodili

Určitě jste o tom už někdy snili. Zavřít se s kolegyní na záchod, zašít se do opuštěné zasedačky nebo s ní zůstat prostě v kanceláři přesčas. A udělat si takový menší teambuilding ve dvou. Jako všechno v korporaci, tak i sex na pracovišti ale vyžaduje jasná pravidla.

I kdyby mladá stážistka nebo sexy kolegyně za to stála sebevíc, vyhazov v práci by vás dřív nebo později pěkně mrzel (kulantně řečeno). Jeden zásun vám zkrátka složenky nezaplatí a z kousání jejího retu se taky moc nenajíte.

Pokud na to ale půjdete chytře a nezačnete jí v kuchyňce během obědové pauzy zuřivě otrhávat knoflíčky u košile, můžete si užít vzrušující zábavu, kvůli které si budete cestou do práce i prozpěvovat.

1. Vyřiďte potřebné papírování – Zjistěte si, jak se firma staví ke vztahům mezi kolegy (byť krátkodobým, resp. párminutovým). Pokud za sexuální harašení považuje už pochvalu kolegyni, že jí to sluší, zavčas vycouvejte. V jiném případě zajděte za kolegyněmi z HR a požádejte je, aby vám vysvětlily, případně názorně ukázaly, co je z milostných praktik na pracovišti povoleno.

2. Najděte si šmajchl kabinet – Projděte si firmu a zmapujte možná útočiště. Z recepce si vyžádejte harmonogram zasedaček a úklidové intervaly. Budete mít tak přehled, kdy se máte s kolegyní zavřít na záchod, zamknout se v zasedačce č. 5 s tím pohodlným gaučem nebo se vloupat do skladu. Pokud máte vlastní kancelář, tak přirozeně nic neřešte a na dveře si jen pověste cedulku "Nerušit".

3. Nechlubte se – Nenaparujte se před ostatními kolegy jako páv, že jste včera poznal strategické triky markeťačky a minulý týden vám zase personalistka názorně předvedla využití lidských zdrojů. Závist je strašná věc a utroušená poznámka bodrého kolegy před vaší šéfovou vás může profesně absolutně zničit.

4. Vyjasněte si to s ní – Není nic horšího než zhrzená milenka. Pouze zhrzená kolegyně. Pokud si ona už naplánovala dovolenou podle té vaší a nosí vám obědy do práce a vy jí (ne)citelně vysvětlíte, že z vašich vášnivých přesčasů nic víc nebude, z pracoviště se stane pro vás oba naprosté peklo. Které bohužel neskončí jinak než minimálně jednou výpovědí. Ujasněte si proto pravidla už na začátku.

5. Udělejte to – To nejdůležitější závěrem. Přestaňte už konečně snít a jděte do toho. Nebudete toho litovat stejně jako 90 % lidí, kteří k tomu už někdy sebrali odvahu. Navíc fakt, že 85 % lidí sní o sexu v práci, vám dává velkou naději, že mezi nimi je i vaše kolegyně. Proč by jinak s vámi koketovala i při půjčování sešívačky?

Sdílejte článek

Přečtěte si také