Slavný herec Sean Penn šel pěšky s ukrajinskými uprchlíky do Polska. Co děsivého při cestě viděl?

Americký herec a režisér Sean Penn opustil Ukrajinu po svých.

Hollywoodská hvězda a držitel dvou Oscarů Sean Penn od podzimu natáčí na Ukrajině dokument z produkce VICE Studios zaznamenávající ukrajinsko-ruský konflikt. Herec do nyní válkou zmítané země přiletěl jen několik dní před ruskou invazí a od té doby se viděl s místopředsedkyní ukrajinské vlády i hlavou státu Volodymyrem Zelenským.

Nyní však není jisté, zda se Pennovi a jeho týmu podařilo dokument zdárně dokončit. Na svém twitterovém účtu totiž uvedl, že musel spolu se svými kolegy Ukrajinu opustit a vydat se pěšky k ukrajinsko-polským hranicím. „Já a dva moji kolegové jsme šli míle k polským hranicím poté, co jsme naše auto museli nechat na kraji silnice. Téměř všechna vozidla, která jsou na zachycena na této fotografii, byla naplněna pouze ženami a dětmi, většinou bez zavazadel,“ popsal herec drsnou realitu u hranic na sociálních sítích.

Dosud ale neřekl, jaký byl skutečný důvod jeho odchodu. Před několika dny totiž sám prohlásil, že Ukrajinu opouštět nehodlá. Mluvčí Seana Penna odmítla na jakékoli dotazy ohledně odjezdu ze země odpovědět, ale ujistila všechny, že se herec dostal z Ukrajiny do v pořádku bezpečí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také