ŠOK! Chystá se remake Harry Pottera! Z kouzelníka bude v nových filmech holka, Rona si zahraje Číňan (apríl)

Fanoušci po celém světě se začínají bouřit. Jejich milované knihy se dočkají nového zpracování dříve, než všichni čekali!

Tak tohle byla rychlost! Bylo jasné, že slavná kouzelnická série o Harry Potterovi se časem dočká nového zpracování, v němž uvidíme celý slavný příběh znovu od začátku. Jenže americké producenty ze společnosti Warner Bros uchvátil nedávný úspěch Fantastických zvířat natolik, že remake Harryho Pottera odsouhlasili už nyní! Ano, slavný mladý kouzelník se znovu poprvé podívá do školních lavic v Bradavicích. Čeká ho ale nečekaná změna. Z Harryho se totiž v novém zpracování stane kouzelnice!

Producenti se totiž rozhodli jít evidentně s dobou a po vzoru jiných filmů či seriálů nám hodlají naservírovat více genderově a rasově vyváženou podívanou. Z Harryho se tak stane Henrieta Potter, malá blonďatá kouzelnice s jizvou na čele, jež se o svých jedenácti narozeninách dozví pravdu o svém kouzelnickém původu. Změn nás ovšem čeká mnohem více. Nové zpracování totiž tentokrát plně dostali do ruky američtí a čínští producenti. Takže zatímco před lety bylo obsazení čistě britské, tentokrát bude opravdu světové.

Harryho nejlepšího kamaráda Rona Weasleyho si tak kvůli většímu cílení na asijský trh zahraje Číňan a ředitel Bradavic Brumbál se pro změnu promění v malinko drsnější černocha! A Hermiona? Ta se bude malinko více podobat knižní předloze. Jenže tvůrci nejen, že z ní hodlají udělat ošklivku, ale navíc bude mít silnou nadváhu.

Fanoušci pak na internetu neskrývají své zhnusení a zděšení. Nejen, že je podle nich velmi brzy na opětovné natáčení slavné ságy, ale navíc se jim nelíbí laciné a nesmyslné změny. Autorka předlohy J. K. Rowlingová ovšem knižní příznivce uklidňuje. Uznává, že i ona byla ze změn zprvu zděšena, po setkání se scenáristy ovšem prý pochopila tvůrčí záměr a na nové pojetí jejích knižních dobrodružství se těší.

Nadšený je pak i představitel původního Harryho, Daniel Radcliffe. Tomu nejen, že se líbí nápad udělat ze slavného kouzelníka holku, ale navíc si v remaku zahraje. A to nečekaně samotného Severuse Snapea! Ostatně, hledání obsazení pro Kámen mudrců je už v plném proudu a velká bitva je zejména o Albuse Brumbála. Toho by si mohl podle spekulací zahrát Morgan Freeman nebo Samuel L. Jackson. Už teď je však jasné, že remake to nebude mít u diváků vůbec jednoduché a někteří ho budou asi z principu ignorovat. Těšíte se, nebo se vám představa holčičího Harryho příčí?


Přečtěte si také