Showbyznys

25. března 2020 13:12

redakce Prima Lajk

Strach v královské rodině?! Princ Charles se nakazil koronavirem! Je jeho stav vážný?

Šířící se nemoc se už nevyhnula ani britské královské rodině. Mají se Britové opravdu začít bát o následníka trůnu?

Koronavirus se stále více šíří po celém světě a už teď je jasné, že mnohé velké státy se budou z globální pandemie vzpamatovávat velmi dlouhou dobu. Nemoc se pak rozhodně nevyhýbá ani slavným osobnostem či světovým státníkům. A nyní zasáhla i britskou královskou rodinu! Buckinghamský palác totiž potvrdil, že se koronavirem nakazil samotný následník trůnu princ Charles.

Velké obavy o 71letého Charlese ale údajně nejsou na místě. Monarcha má pouze mírné příznaky a i přes svůj věk se jinak těší dobrému zdraví. Společně s manželkou Camillou, jejíž testy byly negativní, tak zůstává v domácí izolaci na skotském hradě Balmoral. Původ jeho nákazy zatím není znám. V posledních týdnech se ovšem princ Charles zúčastnil mnoha pracovních a společenských akcí. I když si na nich dával vždy pozor, aby si s nikým nepodal ruku.

Princ Charles je druhým světovým monarchou, jenž se novým typem koronaviru nakazil. Minulý týden byla nemoc potvrzena u monackého knížete Alberta II. Královna Alžběta II. je podle všeho zatím v pořádku a společně s manželem princem Philipem setrvává za současné situace na hradě Windsor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také