Showbyznys

14. března 2022 22:40

redakce Prima Lajk

Svět obletěla falešná zpráva o Leonardu DiCapriovi. Jak to je doopravdy s jeho příspěvkem Ukrajině?

Vážně herec Leonardo DiCaprio přispěl obří částku na pomoc Ukrajině?

Minulý týden svět obletěla zpráva, že herec Leonardo DiCaprio přispěl Ukrajině humanitární pomocí ve výši deseti milionů dolarů – tedy nějakých 230 milionů korun. Informace se šířila pomalu rychlostí světla, všichni herce chválili, děkovali mu, už jen proto, že vše údajně podnikl tajně. Hlavním motivem pak mělo být, že z Ukrajiny pochází jeden z jeho předků.

Jenže nyní jsme se díky americké CNN dozvěděli, že nic z toho nebyla pravda. Herec poskytl peníze humanitárním organizacím na pomoc Ukrajině a ne tamní vládě, rozhodně se pak nejednalo o zmíňenou astronomickou částku. Na Ukrajině žádnou babičku ani strýčka nemá, a po zdroji, který původní zprávu do světa vyslal, se slehla zem.

Jedná se tak o další příklad toho, jak snadno se dají fakta zmanipulovat a jak lidé často čtou věci tak, jak by si je přáli, a ne tak, jak doopravdy jsou. My se každopádně omlouváme, poněvadž jsme na tuto nadějnou novinářskou kachnu taky naskočili a později zprávu museli aktualizovat. Tak snad nás do budoucna čeká co nejmíň podobných případů, už jen proto, že správné informace jsou v této válce naprosto zásadní.

Sdílejte článek
Štítky válka Leonardo DiCaprio Ukrajina herec humanitární pomoc Rusko falešná zpráva

Přečtěte si také