Tenista Djokovič podruhé přišel o vízum! Hrozí, že ho z Austrálie deportují

Djokoviče v Austrálii zkrátka nechtějí.

Jak jsme správně tipovali ve včerejším článku, nejen že Srb Novak Djokovič svým postojem k očkování všechny otravuje, ale navíc ještě lhal o pozitivním testu na covid a porušil izolaci, a následně frnknul do Austrálie, kde si chtěl zabojovat o první letošní Grand Slam, takže mu teď hrozí průšvih jak doma v Srbsku, kde se mluví i o možnosti vězení, tak navíc čerstvě deportace z Austrálie, poněvadž mu australský ministr zahraničí podruhé zrušil vízum.

Důvod je přitom prostý. A taky oficiálně v moci ministra zdravotnictví. Ochrana veřejnosti. Djokovič je tak v cizí zemi bez platného víza, pravděpodobně už se nebude moci obrátit na soud, a jeho účast na turnaji, kde ho mimochodem ani ostatní tenisoví kolegové podle jejich slov vůbec nechtějí, je rázem znovu v ohrožení.

Zbývá tak jediné, přiznat si, že tohle nebyl nejlepší vstup do nového roku, nasednout dobrovolně na letadlo, vrátit se domů – a nechat se očkovat. Veřejnost, ta normální i ta tenisová příliš nechápe, proč to vlastně tenista stále neudělal, pokud je to ale nějaké osobní přesvědčení, nejspíš tenisovou jedničku nečeká moc dobrý rok. Pandemie tu totiž stále je a ještě nějakou dobu nikam nezmizí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také