Opravdu nám mobily pomáhají?
Opravdu nám mobily pomáhají?

Tinderová generace si partnery hledá snáze, ale sex stojí za houby. Proč?

matoušhartman. Publikováno: 11.08.2015
Používáte randící aplikace? S největší pravděpodobností vám usnadnily hledání partnera nebo partnerky. Jenže intimity se přes chat prostě nedosáhne. Zápasí nám tu kvantita s kvalitou.

reklama

Když potřebujete protějšek a ten vhodný do vás ještě nenarazil, můžete si otevřít aplikaci a podívat se, kdo se vám zamlouvá. Když se i vy zamlouváte jemu nebo jí, můžete jít na schůzku. Výzkumné rozhovory s dvacátníky, které provedla editorka časopisu Vanity Fair Nancy Jo Sales, ukázaly, že tradiční randění je v pánu.

Jenže nové online cesty berou mužům intimitu a ženy zase hůře dosáhnou orgasmu. Můžeme si tak pořídit partnerů a partnerek prakticky kolik chceme, ale život à la Barney Stinson nás neuspokojí.  Protože tu máme nekonečno protějšků online, nevracíme se znovu k tomu, se kterým jsme byli na prvním rande. Zkrátka víme, že tam někde v útrobách aplikace jich na nás čeká mnohem víc a třeba lepších.

A protože se sex zlepšuje nejen s praxí, ale také s mírou důvěry, jakou chováme k tomu, s nímž se milujeme, ocitáme se na bodu mrazu (jakkoli žhavou fotku na web nahrajeme). Tím pádem dostáváme více sexu, ale neužíváme si ho tolik, jak bychom chtěli.

Co byste měli zažít?

VĚDCI ZJISTILI: Moc sexu škodí. Jak často bychom se měli milovat?

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Co byste měli vědět o orgasmu…a co byste radši vědět nechtěli!


reklama