Tinderová generace si partnery hledá snáze, ale sex stojí za houby. Proč?

Používáte randící aplikace? S největší pravděpodobností vám usnadnily hledání partnera nebo partnerky. Jenže intimity se přes chat prostě nedosáhne. Zápasí nám tu kvantita s kvalitou.

Když potřebujete protějšek a ten vhodný do vás ještě nenarazil, můžete si otevřít aplikaci a podívat se, kdo se vám zamlouvá. Když se i vy zamlouváte jemu nebo jí, můžete jít na schůzku. Výzkumné rozhovory s dvacátníky, které provedla editorka časopisu Vanity Fair Nancy Jo Sales, ukázaly, že tradiční randění je v pánu.

Jenže nové online cesty berou mužům intimitu a ženy zase hůře dosáhnou orgasmu. Můžeme si tak pořídit partnerů a partnerek prakticky kolik chceme, ale život à la Barney Stinson nás neuspokojí. Protože tu máme nekonečno protějšků online, nevracíme se znovu k tomu, se kterým jsme byli na prvním rande. Zkrátka víme, že tam někde v útrobách aplikace jich na nás čeká mnohem víc a třeba lepších.

A protože se sex zlepšuje nejen s praxí, ale také s mírou důvěry, jakou chováme k tomu, s nímž se milujeme, ocitáme se na bodu mrazu (jakkoli žhavou fotku na web nahrajeme). Tím pádem dostáváme více sexu, ale neužíváme si ho tolik, jak bychom chtěli.


Přečtěte si také