Showbyznys

10. listopadu 2022 10:35

redakce Prima Lajk

Týpek hodil po Karlu III. a jeho manželce vejce. Co drsného na ně pořvával?

Naštvaný demonstrant hodil po britském panovníkovi vejce, ale netrefil se.

Házení vejci je celosvětově oblíbeným způsobem, jak vyjádřit svou nevoli. Na vlastní kůži to poznal i nynější britský panovník Karel III., který se svou manželkou Camillou navštívil město na severu Anglie York při příležitosti slavnostního odhalení sochy zesnulé královny Alžběty II. V okamžiku, kdy se však král setkal se starostou města, na něj jeden z přihlížejících hodil tři vajíčka.

Demonstrant ale neměl dobrou mušku a ani jednou se netrefil. Policisté muže, který byl identifikován jako Patrick Thelwell, bývalý kandidát britské Strany zelených, okamžitě zadrželi. Ještě než ho strážníci zpacifikovali však stihl pronést na konto Karla III. drsnou poznámku o otrocích.

„Tato země byla postavena na krvi otroků,“ pořvával muž při zatýkání. Jeho protest se ale nesetkal s úspěchem u přihlížejících, kteří okamžitě začali zpívat hymnu Bůh ochraňuj krále. „Camilla trochu ucukla, ale policie to vyřešila opravdu rychle. Škoda jen, že ten chlap zkazil tak krásný okamžik,“ komentovala celou situaci jedna z přítomných.


Přečtěte si také