Ben Cristovao - Smítko 1
Autor: Facebook.com/Ben Cristovao Ben Cristovao - Smítko 1

VIDEO: Ben Cristovao posílá v novém songu drsný vzkaz všem rasistům! Proč ho prý lidé najednou považují za uprchlíka a opici?

Publikováno: 16.07.2018
Známý český zpěvák se už dál nemohl koukat na stoupající rasismus v české společnosti. A ve svém novém songu Smítko se do rasistů pustil pěkně zostra.

reklama

Ben Cristovao nepatří zrovna mezi zpěváky, kteří by se vyjadřovali k společenské či politické situaci. Jenže nyní už zřejmě už nemohl dál přihlížet. Od počátku roku mu totiž čím dál více fanoušků píše, s jakými projevy rasismu kvůli barvy pleti či šikaně kvůli jiným názorům si museli ve svém okolí projít. A jelikož i sám zpěvák musí čelit čím dál větším rasistickým útokům, rozhodl se to českým rasistům nandat ve svém novém songu Smítko.

V tom se nešvaru české společnosti pouští opravdu zostra a tvrdí, že se tyto útoky zvýšily zejména po posledních volbách. V textu zpívá třeba o tom, že pro lidi je najednou uprchlík a opice i přesto, že je Čechem stejně jako oni a jméno (pokud se nejmenujete třeba Eva nebo Vašek) je najednou také velkým problémem. Ben se opravdu pouští ze řetězu a na otázky svých fanoušků, jak proti bojovat, zpívá v refrénu výmluvné “Neuděláš nic“.

Pod klipem k písni ovšem přichází s jasnou myšlenkou. Lidé by podle něj měli přestat mlčet, přehodnotit přes léto své názory a zastat se lidí, kteří jsou kvůli barvě kůže, jiné víře či národnosti šikanováni. „Zkus přes prázdniny přehodnotit některé komenty a postoje tvých přátel, nebo společnosti, ve které se pohybuješ a vrátit se zpátky jako někdo, kdo se sem tam zastane, nebo se alespoň nezasměje debilnímu vtipu. Udělá to spoustu radosti a někdy dodá naději,“ píše Ben pod videem. Není divu, že se song se silnou myšlenkou stal virálním hitem, který vidělo už přes půl milionů lidí.

 

 

Ben Cristovao vs. Filip Grznár

VIDEO: Bitka roku! Zpěvák Ben Cristovao a Filip Grznár se drsně porvali v očekávaném zápase! Kdo vyhrál?

Vidíte ty kruhy pod očima?

GALERIE: Přítelkyně Rytmuse ukázala ošklivou tvář bez make-upu! Vedle tohohle se rapper ráno probouzí?

reklama