Showbyznys

16. července 2018 14:00

redakce Prima Lajk

VIDEO: Ben Cristovao posílá v novém songu drsný vzkaz všem rasistům! Proč ho prý lidé najednou považují za uprchlíka a opici?

Známý český zpěvák se už dál nemohl koukat na stoupající rasismus v české společnosti. A ve svém novém songu Smítko se do rasistů pustil pěkně zostra.

Ben Cristovao nepatří zrovna mezi zpěváky, kteří by se vyjadřovali k společenské či politické situaci. Jenže nyní už zřejmě už nemohl dál přihlížet. Od počátku roku mu totiž čím dál více fanoušků píše, s jakými projevy rasismu kvůli barvy pleti či šikaně kvůli jiným názorům si museli ve svém okolí projít. A jelikož i sám zpěvák musí čelit čím dál větším rasistickým útokům, rozhodl se to českým rasistům nandat ve svém novém songu Smítko.

V tom se nešvaru české společnosti pouští opravdu zostra a tvrdí, že se tyto útoky zvýšily zejména po posledních volbách. V textu zpívá třeba o tom, že pro lidi je najednou uprchlík a opice i přesto, že je Čechem stejně jako oni a jméno (pokud se nejmenujete třeba Eva nebo Vašek) je najednou také velkým problémem. Ben se opravdu pouští ze řetězu a na otázky svých fanoušků, jak proti bojovat, zpívá v refrénu výmluvné “Neuděláš nic“.

Pod klipem k písni ovšem přichází s jasnou myšlenkou. Lidé by podle něj měli přestat mlčet, přehodnotit přes léto své názory a zastat se lidí, kteří jsou kvůli barvě kůže, jiné víře či národnosti šikanováni. „Zkus přes prázdniny přehodnotit některé komenty a postoje tvých přátel, nebo společnosti, ve které se pohybuješ a vrátit se zpátky jako někdo, kdo se sem tam zastane, nebo se alespoň nezasměje debilnímu vtipu. Udělá to spoustu radosti a někdy dodá naději,“ píše Ben pod videem. Není divu, že se song se silnou myšlenkou stal virálním hitem, který vidělo už přes půl milionů lidí.


Přečtěte si také