Showbyznys

31. července 2015 14:16

Michal Chalupa

VIDEO, co vám zlomí srdce: Táta vyvíjí počítačovou hru o boji svého synka (†5) se smrtící rakovinou!

Vývojář Ryan Green programuje videohru, k poctě svého syna Joela, který v pěti letech podlehl zhoubnému nádoru v hlavě. Adventura se jmenuje „That Dragon, Cancer“ a jde opravdu o dosud nevídaný počin.

Mottem gamesy je „dobrodružná hra o naději tváří v tvář smrti“ a nemá být pouze připomínkou malého Joela, ale také příspěvkem k diskuzi i podporou pro všechny, kteří se ocitli v podobné situaci. Ryan s manželkou Amy byli konfrontováni s drsnou realitou již v době, kdy byl jejich třetímu synovi pouhý rok. Když mu byli dva, lékaři vynesli děsivý ortel – chlapec měl odžívat své poslední měsíce. Přesto žil až do svých pěti a zemřel na jaře 2014.

„Chci hru, která by zachytila způsob, jak Joel tančil. Jak se smál. Jak se k sobě chovali se svými bratry. Jak se měli rádi. Všechny tyhle věci chci do hry dát. Byl to nejsladší dítě. Doufám, že se mi podaří zachytit něco z toho, kým byl a stále je,“ nemohl Ryan zadržet slzy v rozhovoru pro New Yorker a dodává: „Myslím, že má největší naděje je velmi jednoduchá: hráči se mohou o mého syna starat stejně, jako jsem to činil já.“ Pokud byste chtěli vývoj hry podpořit, máte možnost prostřednictvím serveru Kickstarter.com, když si zadáte název hry „That Dragon, Cancer“.

Sdílejte článek

Přečtěte si také