Showbyznys

27. května 2022 13:11

redakce Prima Lajk

VIDEO: Slavný komik urazil trans komunitu drsným vtipem. Co sprostého řekl o ženách?

Slavný komik v novém stand-upu drsně urazil trans komunitu.

Známý komik Ricky Gervais má venku nový speciál s názvem SuperNature, netrvalo to ovšem ani den, a už proti němu začali zbrojit lidé všeho druhu. Hlavně ale ti, kteří nemají smysl pro humor. Ti si teď například stěžují, že jeden z jeho kontroverznějších vtípků na adresu „nových žen s vousy a penisy“ uráží trans komunitu.

"Ach, ženy!" začíná celá část vtipu. "Ne všechny ženy, jenom ty staromódní, ty, co mají dělohu, podělaný dinosauři. Ne, já miluji nové ženské, ty jsou skvělé. Ty s vousy a penisy, ty jsou luxusní. A ty staromódní teď vyšilují: 'Oni chtějí chodit na naše záchody.' 'A proč by neměly?' 'Jsou pro dámy.' 'Jsou to dámy, podívejte se na jejich zájmena!’"

Na závěr nicméně komik dodal, že lidská práva jsou trans práva a trans práva jsou lidská práva. Jeho humor má za cíl pobavit a reflektovat, nikoli urazit či zesměšnit. Přesto se teď však našla řada lidí, která se uraženě cítí, a Gervaisovi vyhrožují, že jej přestanou sledovat. Kdo však britského komika zná, musí vědět, že je na takové reakce už zvyklí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také