Showbyznys

28. března 2022 09:17

redakce Prima Lajk

VIDEO: Šok na Oscarech! Will Smith dal na pódiu facku herci, který si dělal legraci z jeho ženy. Co o ní řekl?

Will Smith dal facku komikovi

Prestižní udílení cen bylo poznamenáno nečekanou scénkou. Letošní vítěz Oscara si totiž v přímém přenosu vyřídil účty s vtipálkem Chrisem Rockem.

Ano, udílení prestižních filmových Oscarů máme letos konečně za sebou. Nejlepším filmem se stal snímek V rytmu života, který vyhrál hned tři sošky… ale stejně se bude po uplynulém večeru mluvit zcela o něčem jiném. Během předávání cen totiž nastal moment, který nemá během udílení jakýchkoliv cen obdoby. Will Smith neudržel emoce na uzdě ve chvíli, kdy komik Chris Rock začal na pódiu vtipkovat o jeho manželce Jadě Pinkett Smith a šel si to s ním vyřídit ručně.

Chris Rock si totiž dělal srandu z vizáže známé herečky a poznamenal, že by mohla hrát plešatou vojandu v pokračování hollywoodského snímku. „Jade, miluju tě, G. I. Jane 2, nemůžu se dočkat, až to uvidím,“ řekl komik. Jenže zatímco většina sálu se smála, Jade a její manžel tento vtípek příliš nenadchl. Willova manželka totiž trpí alopecií, onemocněním způsobující vypadávání vlasů a ochlupení. Will Smith proto ihned vyšel na pódium a prostě Rockovi jednu vlepil.

Lidé v sále i u televize si nejdřív mysleli, že jde o nacvičenou scénku, Smithova naštvaná reakce je však poté vyvedla z omylu. Na Rocka totiž začal posléze řvát, ať si nebere jeho manželku „do huby“, což výrazně ovlivnilo atmosféru následujících minut. Ke kauze se Will Smith vrátil ještě chvíli poté, když převzal svého vůbec prvního Oscara za ztvárnění otce tenisových sester Williamsových ve filmu Král Richard: Zrození šampiónek.

„Richard Williams byl urputným ochráncem svojí rodiny,“ řekl herec během svého proslovu. Dodal pak, že i on dělá ve světě showbyznysu vše proto, aby chránil své blízké. Herec se pak za své jednání omluvil americké filmové akademii a doufal, že ho pozvou na předávání i příští rok. Rockovi se ovšem za facku neomluvil a nejspíš to ani nemá v plánu. Byla Willova reakce přehnaná, nebo byl v právu? O této kauze se zkrátka bude mluvit ještě dlouho. Možná déle, než o mnohých oceněných filmech.

Sdílejte článek
Štítky film Oscar herec Will Smith Ceny Oscar facka Treat Williams Chris Rock Jada Pinkett Smith Will Smith Chris Rock Král Richard: Zrození šampiónek

Přečtěte si také