Showbyznys

15. listopadu 2022 10:44

redakce Prima Lajk

Zemřela bývalá hvězda Top Gearu. Osudnou se jí stala vážná nemoc

Někdejší moderátorka motoristického pořadu Top Gear Sue Baker podlehla vážné nemoci.

Sue Baker patřila mezi původní moderátorskou partu oblíbeného pořadu pro milovníky motorových vozidel Top Gear. Zprávu o její smrti oznámila její blízká rodina v oficiálním prohlášení. „S velkým zármutkem sdílíme zprávu o Sueině smrti. Milující matka Iana a Hannah, milující babička Toma a George a skvělá tchyně Lucy dnes ráno v poklidu odešla ve svém domě obklopena nejbližšími,“ stálo v srdceryvném oznámení rodiny.

Baker už dlouhé roky trpěla vážnou chorobou motorického neuronu, která se jí také stala osudnou. „Sue byla talentovaná a plodná spisovatelka, charismatická televizní moderátorka a vášnivá milovnice zvířat,“ vzpomínala na moderátorku její tisková mluvčí.

Poprvé se na televizních obrazovkách objevila motoristická redaktorka v roce 1980 při čtvrté sérii Top Gearu a věrná byla show až po 25. sérii do roku 1991. Jako moderátorka působila Baker ve více než 107 epizodách, přičemž její roli nakonec vystřídal oblíbenec pořadu Jeremy Clarkson. I po svém odchodu se vášnivá motoristka od roku 2019 pravidelně objevovala v Top Gearu jako host.


Přečtěte si také