Showbyznys

29. prosince 2021 16:41

redakce Prima Lajk

Zesnulý herec z Harryho Pottera byl jediný, kdo od začátku věděl, jak celý příběh skončí. Proč to spisovatelka ostatním tajila?

Alan Rickman znal konec Harryho Pottera dávno předtím, než se ho dozvěděli všichni ostatní.

Chystaný speciál Harryho Pottera už se blíží, za pár dní dorazí pořad na streamovací službu HBO Max a podle nejnovějších klipů a ukázek čeká fanoušky vskutku obří nálož nových informací a nikdy předtím neodhalených zákulisních střípků z natáčení. Jedním z nich bude mimo jiné i fakt, že pouze jediný herec z celé série znal osud postav i pravděpodobný konec ságy dávno předtím, než byl natočen.

Zesnulý Alan Rickman, jenž tak bravurně ztvárnil tragickou postavu profesora Snapea, údajně na začátku požádal spisovatelkou J. K. Rowlingovou, aby mu o postavě Snapea řekla víc. Vytušil totiž na základě scénáře, že k plnému pochopení jeho postavy něco chybí, a protože měl pravdu – větší, než si možná myslel – rozhodla se mu Rowlingová vyhovět a nastínila mu celý zbytek jeho příběhu. Herci v novém speciálu na Rickmana každopádně vzpomínají s láskou a vtipkují, že tohle tajemství neprozradil dokonce ani režisérovi prvních filmů, který se jej vždycky zmateně ptal, proč mluví právě takhle, a herec mu vždy odpovídal – vysvětlím ti to v budoucnu. Trailer na nový speciál si můžete pustit níže.


Přečtěte si také