Showbyznys

31. října 2022 12:47

redakce Prima Lajk

Zničí Elon Musk Twitter? Sociální síť se dočká obřích změn, celebrity už ji začaly opouštět

Elon Musk chystá na Twitteru velké změny.

Elon Musk po měsících jednání dokončil koupi Twitteru, hned vzápětí pak vyhodil několik vysoce postavených manažerů a o pár dní později vtipkoval, že vlastně ani on sám neví, kdo nyní společnost řídí. Teď ovšem přišly informace, že je to přece jen opět Elon, kdo chystá ve společnosti další razantní změny.

Vedle toho, že chce Musk zrušit doživotní bany a umožnit tak vrátit se na platformu lidem jako Kanye West nebo Donald Trump poté, co buď propagovali nenávist, nebo vybízeli k násilí, se navíc Elon chce zaměřit i na výdělečnost společnosti. Všichni, kdo mají a chtějí si udržet modrý znak za jménem tak v budoucnu budou muset platit měsíční poplatek 5 dolarů, další – kteří modrý znak budou chtít získat a tím svůj profil učinit ověřeným a oficiálním – za to budou muset zaplatit 20 dolarů měsíčně. Tyto změny chce mít navíc Musk od vývojářů Twitterů hotové údajně do konce týdne, jinak dostanou padáka.

Na Twitteru to tak nyní připomíná menší krutovládu, přičemž celebrity a známí lidé (jako třeba novináři) už nyní začali oznamovat, že platformu opustí nebo o tom minimálně uvažují. Vše bude záležet na dalších krocích bohatého podnikatele, který se v posledních měsících utrhl ze řetězu, začal sdílet šílené konspirační teorie, protiukrajinskou rétoriku a obhajovat svobodu slova, která ale často připomíná spíš projevy nenávisti.

Sdílejte článek
Štítky Twitter Elon Musk změny Donald Trump měsíční poplatky

Přečtěte si také