Zpěvák Ed Sheeran vysvětlil, proč nemá několik let mobil. Měli byste to taky zkusit?

Dokázali byste si vůbec představit život bez chytrého telefonu? Pro britského zpěváka je to úplná brnkačka.

To, že je mnoho lidí závislých na telefonu, společnost příliš neřeší. Mobil se jednoduše stal součástí našeho každodenního života, přičemž mnozí si bez něj ani pomalu ani nedojdou na záchod. Jen málokdo by si dokázal představit bez smartphonu jediný den. Britský písničkář Ed Sheeran se ho však vzdal už před sedmi lety a bylo to prý nejlepší rozhodnutí v životě.

Otevřeně o tom vyprávěl během rozhovoru pro podcast společnosti Hodinkee. „Telefon mě tenkrát úplně pohltil. Celou dobu jsem byl jenom na mobilu,“ vzpomínal zpěvák a přiznal, že ho nesmírně stresovalo, když musel na zprávy odpovídat okamžitě. Zbavit se ho byla záchrana jeho duševního zdraví. „Není to o tom, že jsem přerušil kontakt s lidmi, jen jsem ho omezil. Pořád mám e-mail, který jednou za pár dní zkontroluju,“ dodal se smíchem.

Minulý rok však udělal výjimku a na pár týdnů si chytrý telefon pořídil, aby ho mohli úředníci vystopovat, pokud by měl pozitivní test na koronavirus. Rád se ho však později zbavil a vrátil se ke své Nokii 3310, která umí všechno, co zpěvák potřebuje – telefonuje, píše zprávy a hraje legendární hru Hada.

Sdílejte článek
Štítky mobilní telefon celebrity Ed Sheeran závislost na mobilu

Přečtěte si také