Videa

6. června 2022 14:51

petra.jarosevska@iprima.cz

VIDEO: Krvavé Prostřeno! Soutěžící se dvakrát řízne a zakrvácí celou kuchyň

Prostřeno! XXV (107) - Říznutí

Osmnáctiletá hostitelka Adéla z Královéhradeckého kraje si svůj večer takhle vůbec nepředstavovala. Myslela, že oslní hosty kuchařským uměním, které trénovala na bývalém partnerovi. Místo toho skončila skoro bez prstu. Zpropadený nůž na pečivo by už raději neměla brát do ruky.

V úterý se v soutěži amatérských kuchařů postaví k plotně budoucí zdravotní sestra Adéla. Mladičká kuchařka ještě nemá tolik zkušeností. Přizná, že se naučila vařit teprve nedávno, když se nastěhovala k příteli, který se později stal bývalým. A tak není divu, že se při práci s nožem její večer poněkud zvrtne. Osudné se jí stanou krutony.

Během krájení rohlíků najednou odloží nůž a běží k lékárničce. „Já už jsem se řízla, už je to tady,“ bude se snažit situaci zlehčit Adéla. Tohle se prý může stát jenom zdravotní sestře. Ukazováček si zalepí náplastí a bude se snažit zranění ignorovat. Jenomže prst nepřestane krvácet a při krájení lososa jí začne na rybu a prkénko kapat krev. To už zoufalá zdravotní sestra popadne obvaz a zuřivě si ho začne motat kolem ruky bez ohledu na to, kde skutečně rána krvácí.

Bohužel tím její útrapy ten večer nekončí. Polévku si její hosté ještě naberou sami, a když je pošle šmejdit, zase vezme inkriminovaný zubatý nůž do ruky. „Po čas našeho šmejdění u Adélky v pokojíčku jsme byli přepadeni tím, že Adélce se něco stalo,“ zděsí se Emília. Všechny soutěžící přijdou do kuchyně na pomoc a už jen s hrůzou sledují bílý obvaz nasáklý krví. Adéla se totiž řízne znovu a do stejného místa. Naštěstí teď není na svoje zranění sama a přítomné dámy se nabídnou, že jí ránu ošetří a v kuchyni pomohou.

Podívejte se, jak se přítomné dámy chopí hasičské stříkačky:

Co se může pokazit, to se dnes pokazí. Alespoň zábava soutěžící nadchne. Adéla chce dělat zdravotní sestru, protože touží pomáhat lidem. Pracovala v domově seniorů a v součastnosti je u dobrovolných hasičů. Soutěžící si vyzkoušejí hasičskou bundu a helmu, poté si nasadí brýle, které svět obrátí vzhůru nohama.

Do toho se budou muset stříkačkou trefovat do kuželek na židli. „Šlo to strašně špatně. Jak to bylo otočený, nevěděla jsem, kam mám stříkat,“ směje se Helena. Protože ale půjde o ruční stříkačku a pumpování se ujme zraněná Adéla, proud nebude příliš silný. To je ovšem velká škoda.

Jak nehoda s nožem ovlivní hodnocení soutěžících? Dostane body ze soucitu, nebo si na ní naopak taktičky zchladí žáhu?

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17:50 na Primě. Minulé epizody si můžete připomenout v našem ARCHIVU.