Videa

26. srpna 2015 16:23

redakce Prima Lajk

VIDEO: Pryč s Photoshopem! Baculky vyrazily do boje a svlékly se, aby ukázaly, jak vypadají opravdové ženy

Zastánci krásných těl a milovníci křivek si zase vjeli do vlasů. Poté, co se na Instagramu rozšířily fotky v počítači zeštíhlených žen, se objevilo video, kde ženy všechny virtuální čaroděje s kily posílají někam…

Autoři videa hlásící se k organizaci FCKH8 do tématu vložili populární feministky a posunuli tuhle zeštíhlovací aféru na vyšší level. Ženy ve videu si sundávají trička s nápisem „Takhle vypadá feministka“ a doplňují, že opravdová žena může mít vrásky, plochý hrudník nebo svaly.

Zatímco původci instagramového projektu Harpoon, který sbíral fotky v počítači zeštíhlených žen, se brání, že nechtějí ukazovat prstem na obézní krásky, ale že chtějí propagovat zdravý životní styl, většina internetu to pochopila jako další vnucování vybájených ideálů krásy. Takže se do projektu, jehož stránku už smazal jak Facebook tak Instagram, pustila i organizace FCKH8 prosazující společnost bez nenávisti. Otázkou je, čeho tím docílila? Na plakátech budeme vyphotoshopované svůdnice potkávat dál a lidé za projektem Harpoon získali popularitu tak jako tak.

Jedna z fotek zakázaného projektu.

Sdílejte článek
Štítky počítače Instagram krása projekt čaroděj feministka Meta Platforms baculky feminista Lockheed PV-2 Harpoon

Přečtěte si také