Videa

14. února 2022 16:45

redakce Prima Lajk

VIDEO: Trapas v Prostřeno!? Kuchařští učňové neznají úkol týdne a neumí ho ani vyslovit

Prostřeno! XXV (26) - Jak se co vyslovuje

Studenti gastronomických škol chtějí v oblíbeném Prostřeno! ukázat své kuchařské schopnosti. Mezinárodní jídla a výslovnost jim ovšem dělají solidní problémy.

Tento týden vás v oblíbeném pořadu Prostřeno! čeká další speciální edice, díky níž se podíváme do pěti gastronomických škol, jejichž zástupci v podobě studentů nám budou chtít předvést své kulinářské dovednosti a talent, díky němuž se za pár let snad stanou hvězdami restaurací. Všichni si tak připraví špičkové menu, kterým budou chtít svým mladým konkurentům vytřít zrak. Jenže zároveň studentíci ukážou, že se mají ještě hodně co učit.

Co se týče výslovnosti a jídel, stále je dokáže mnoho věcí zaskočit. Jednou z nich je např. úkol týdne, jímž je připravit svým hostům amuse bouche. Jenže část studentů v čele s dnešním hostitelem Samuelem netuší, o co se jedná, a dokonce plavou i v tom, jak se pokrm správně vyslovuje. A každý ze žáků pak jídlo nazývá úplně jinak.

Na pomoc tak musí přispěchat Samuelův mistr, aby vše patřičně vysvětlil. „Čte se to amůz-buš a je to takový mezichod, aby hosté zabavili svá ústa, když se například čeká dlouho na hlavní chod,“ řekl Samovi jeho pan mistr. Amuse bouche ovšem není jediné slovo, které dělá Samovi problémy. Potíže s výslovností mu dělá i oblíbená bruschetta. A i ostatní mají v tomto ohledu co dohánět. Co myslíte, měli by studenti podobné věci už znát, nebo se o žádný velký přešlap nejedná?

Sledujte nové díly pořadu Prostřeno! každý všední den v 17:50 na Primě!