Virály

8. prosince 2021 14:46

redakce Prima Lajk

10letá podnikatelka má miliony na účtu díky jednomu nápadu. Co geniálního vymyslela?

Zatímco jiné děti tropí lumpárny a hrají si na hřištích, Pixie Curtisová tvrdě pracuje a vydělává miliony.

Teprve desetiletá Pixie Curtisová ze Sydney se už nejspíš nadosmrti nemusí starat o peníze. Stačil jí přitom jeden geniální nápad, který jí vynesl nesmírné bohatství. Nápad na podnikání přitom vznikl zcela přirozeně a intuitivně. Spolu se svou matkou, úspěšnou podnikatelkou Roxy Jacenko, a se svým o dva roky mladším bratrem, vymyslela sérii senzorických hraček pro děti s názvem Pixie´s Fidgets.

Ihned po uvedení na trh měly motorické hračky neuvěřitelný úspěch a během pouhých osmačtyřicetin hodin se vyprodaly. Pixie si za první měsíc vydělala více než 200 000 dolarů, v přepočtu více než 4,5 milionu korun. Její matka je na svou dceru patřičně hrdá a chválí jejího podnikatelského ducha. Taktéž přiznala, že když půjde obchod takhle dobře i nadále, může jít Pixie do důchodu klidně v patnácti letech.

Desetiletá dívenka uvedla, že svůj výdělek plánuje použít k rozmazlování své maminky. „Pořídím jí nějaké nové oblečení, protože její starý šatník je hrozný a zoufale taky potřebuje prodloužit vlasy a luxusní dovolenou na Fidži,“ řekla Pixie pro magazín New York Post. Podnikatelské duo matka-dcera uvedlo poprvé své produkty na trh v roce 2011 a jejich jmění se odhaduje na 21 milionů dolarů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také