návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

11 pravidel, které následují bohatí lidé. Jak šetří svoje peníze na rozdíl od chudých?

Podívejte se na to, jak smýšlejí bohatí lidé o věcech.
Vydáno: 17.02.2019
11 pravidel, kterými se řídí bohatí 12
Autor: brightside.me 11 pravidel, kterými se řídí bohatí 12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 1. CHCI vs. MUSÍM. Zamyslete se nad tím, zda danou věc skutečně potřebujete a nedokážete bez ní vydržet. Garantujeme vám, že většinu času se jedná o pouhý chtíč. Zkuste ho udržet na uzdě.
 2. Snažte se platit v hotovosti. Tím, že budete platit skutečnými pěnězmi si uvědomíte, kolik vlastně utrácíte. Při používání kreditní karty ztrácíte pojem. Tam si peníze raději spořte.
 3. Sestavte si rozpočet. Spočítejte si, kolik vás měsíčně stojí náklady a kolik vám zbývá. Dále byste si ze zbývající částky měli být schopni dávat nějaké peníze na úspory.
 4. Utrácejte za věci, které vám pomohou peníze vydělat. Tím myslíme například za kvalitní počítač, pokud na něm denně pracujete. Nebo slušivý kostým do práce. Pětadvacátý pár bot může ještě nějakou chvíli počkat.
 5. Investujte do služeb, které vám ušetří čas. Nebojte se najmou chůvu na hlídání dětí, abyste si zašli s manželem do divadla nebo na večeři. Není od věci si taky jednou za čas nechat třeba uklidit. Nikdo vás za to neodsoudí a vy si můžete dopřát chvíli sama pro sebe.
 6. Zkušenosti jsou k nezaplacení. Bohatý člověk není ten, který má nejnovější model iPhonu nebo nejdražší auto. Bohatý je takový, který je vnitřně naplněn spokojeností a zážitky, které mu nikdo nikdy nevezme. Skvělé je například cestování. Zkuste si vzít jenom batoh a vyrazit za dobrodružstvím do cizí země.
 7. Nejdříve si zaplaťte veškeré účty a až poté utrácejte za ostatní věci. Je dobré vědět, kolik vám zbývá po zaplacení všech nezbytností, protože si zbytečné nákupy raději dobře rozmyslíte.
 8. Pište si nákupní seznam. Díky němu pak v obchodě koupíte jen skutečně to, co doopravdy potřebujete.
 9. Investujte do věcí, které vás dělají šťastnými a zdravějšími. Tím máme na mysli například nějaký koníček a sport.
 10. Určete si dny, kdy se budete snažit neutratit ani korunu. Co nejvíce si vařte doma a do kavárny nebo na pivo choďte jednou týdně.
 11. Opravujte věci namísto toho, abyste je vyhodili.
Článek je zařazen v: bohatí , chudí , peníze , práce , životní přístup , lifestyle