Virály

14. listopadu 2022 11:39

redakce Prima Lajk

11letý chlapec je malý genius! V IQ testu porazil Einsteina i Stephena Hawkinga. Kolik získal bodů?

Dětský génius dosáhl vyššího skóre v IQ testu než největší mozky světa.

Yusuf Shah z Británie na sebe může být opravdu pyšný. Před pár dny podstoupil oficiální IQ test pod záštitou neziskové organizace Mensa sdružující lidi s velmi vysokým inteligenčním kvocientem a dopadl velmi dobře. V pouhých jedenácti letech se s naměřeným IQ 162 bodů dokonce zařadil mezi jedno procento nejchytřejších lidí na světě.

Podle odhadů tak porazil největší mozky posledních let – Stephena Hawkinga, který dosáhl skóre 160, a Alberta Einsteina, jenž oficiálně nikdy IQ test nepodstoupil, ale má se za to, že by byl jeho výsledek velmi podobný. „Všichni ve škole říkají, jak jsem chytrý, tak jsem to chtěl mít oficiálně ověřené,“ řekl jednoduše mladičký Yusuf. Vysoké IQ skóre poté oslavil s rodinou v oblíbeném jihoafrickém fast foodu Nando's.

Šesťák se navíc svěřil, že doufá, že jednoho dne bude studovat matematiku na prestižní univerzitě Oxford nebo Cambridge. Nyní se zatím po škole zabavuje hraním si s Rubikovou kostkou všech obtížností nebo s čímkoli jiným, co mu stimuluje mysl. „Miluju výzvy,“ dodal chlapec.


Přečtěte si také