Virály

27. listopadu 2020 11:30

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 9 znamení, že jste opravdový génius. Jste nadprůměrně inteligentní?

Podle odborníků mohou určité osobnostní rysy nebo dovednosti odhalit, zda je člověk skutečně inteligentní. Jaké vlastnosti to jsou?

Některé osobnostní atributy nebo schopnosti, které jsou považovány za zbytečné nebo dokonce negativní, mohou ve skutečnosti identifikovat vysokou úroveň mozkové aktivity člověka. Alespoň podle vědců je tomu tak.

1. Jste levák

Vědci spojují leváctví s divergentním myšlením neboli procesem, který vede ke vzniku většího množství originálních řešení problému a schopnosti vytvářet nové a kreativní nápady. Totéž lze říct i o lidech, kteří mají rozvinuté a aktivní obě ruce.

2. Máte strach z drobností

Během jedné studie vědci požádali 126 žáků základní školy, aby vyplnili dotazníky o tom, jak často a proč se kvůli něčemu znepokojují. Ukázalo se, že děti, které se něčeho obávaly víc než ostatní, získaly mnohem více bodů v následujícím testu neverbální inteligence. Může za to skutečnost, že ti, kteří se něčeho bojí, mají tendenci dělat svou práci pečlivěji a lépe.

3. Jste zábavný

Podle další zajímavé studie vyšlo najevo, že jsou vtipní lidé nadprůměrně inteligentní. Podle vědců humor ovlivňuje intelektuální schopnosti a udržuje mozek a nervový systém v dobré kondici.

4. Jste noční sova

Pokud jste produktivnější večer a v noci, je velká pravděpodobnost, že je vaše úroveň inteligence vyšší než průměr. Vědci předpokládají, že je to kvůli tomu, že mozková aktivita je tak vysoká, že je výzvou pro pravidelné denní biorytmy.

5. Snadno se necháte rozptýlit

Jestliže vás často rozptylují notifikace na sociálních sítích, děláte si neustále přestávky na čaj nebo se nedokážete soustředit ani během konverzace, jste podle vědců inteligentní. Vědci vysvětlují, že je to způsobeno skutečností, že je těžké udržet vysokou úroveň mozkové činnosti pod kontrolou.

6. Uvědomujete si, kolik toho ještě nevíte

Čím je člověk chytřejší, tím více pochybuje o svých kognitivních schopnostech. Jinými slovy, chytří lidé se nebojí říct „nevím“. Proto pokud vám v hlavě vždy vyskakují otázky a nebojíte se na ně zeptat, pak jste pravděpodobně velmi chytří.

7. Neustále něco okusujete

Je známo, že žvýkačka zvyšuje mozkovou aktivitu a koncentraci. Vědci však nedávno zjistili, že chytří lidé mají neustálou potřebu něco okusovat a „ožužlávat“.

8. Jste dobří v sebeovládání

Chytří lidé v sobě dokážou zadržet impulzivní emoce a často myslí na důsledky svých činů. I kdyby na výsledek měli čekat delší dobu, jsou trpěliví, protože vědí, že se jim čekání vyplatí.

9. Dáváte si přes den šlofíky

Leonardo da Vinci byl známý tím, že si přes den dával každé čtyři hodiny půlhodinové šlofíky. Mozky chytrých lidí totiž pracuji intenzivněji, a tak se i dřív unaví. Nechte mozek na chvíli odpočinout a bude se vám pracovat mnohem lépe.


Přečtěte si také