Virály

9. června 2021 08:00

sarka.turcekova@gmail.com

15 užitečných tipů, které zní hloupě, ale opravdu fungují! Víte, jak navždy odstranit zápach potu?

Lidé sdíleli jednoduché triky, které na první pohled vypadají možná nesmyslně, ale sami si můžete vyzkoušet, jestli vám fungují.

1. Jestli máte potíže s vyprazdňováním, když sedíte na toaletě, tak by mohlo pomoci udělat pár pohybů zepředu dozadu. To by mělo napomoci rozhýbat střeva, uvolnit je a ulevit od bolesti.

2. Jestliže vám v létě nevábně zapáchá podpaží, tak zkuste příště namísto deodorantu nebo antiperspirantu použít dezinfekci. Zápach vzniká kvůli bakteriální reakci, takže kde nejsou bakterie, není ani zápach.

3. Jestli máte problém zůstat během cestování na letišti vzhůru a neusnout, tak pozorujte, jak dlouho dokážete jednu svou nohu držet ve vzduchu a pomalu ji pokládejte na zem.

4. Použijte pěnu na holení jako mycí prostředek oken nebo zrcadel. Je skvělá, pokud se pravidelně koupete a máte zamlžená zrcadla. Díky pěně na holení by už zamlžená být neměla.

5. Jestli se vám nedaří sundat prstýnek, pomůže vám při tom klasický čistič na mytí oken a zrcadel. Používá se to ve šperkařstvích po celém světě.

6. Pokud se vás někdy pokusí kousnout pes, strčte mu do tlamy loket. Zabrání mu to ve skousnutí. Čím dřív to uděláte, tím rychleji eliminujete nebezpečí.

7. Aby se cibulka na pánvi dobře osmažila, ale přitom se nespálila, dejte si na 10 minut před pokrájením do lednice. Navíc to má tu výhodu, že uroníte méně slz, protože cibule ještě nestačí pořádně pustit šťávu.

8. Jestli máte alergii na pyl ze stromů, tak si umyjte vlasy, než ulehnete do postele. Jde o to, že se z neumytých vlasů pyl dostane na polštář, odkud se pak může dostat do tváře při otáčení se ve spánku. Je tedy vhodnější mít čisté vlasy, pokud neměníte povlečení tak často.

9. Jestli vám nejde usnout, tak zkuste velmi pomalu počítat do 150. Pomáhá to zpomalit mozek a zamezit nevhodným myšlenkám. Povede se vám tak lépe usnout.

10. Jste celí poštípaní od komárů a neustále to svědí? Vezměte lžíci a zahřejte ji ve vařící vodě. Když pak vložíte lžíci na štípanec a chvilku ji tam necháte, přestane to svědit.

11. Jestli je vám zima poté, co vylezete ze sprchy, dostaňte vodu ze svého těla pomocí tření rukou.

12. Odličovač můžete použít dost dobře jako pomocníka při odstraňování stop deodorantu na oblečení. Stačí místo potřít, nechat pár minut působit a vyprat jako obvykle.

13. Když se začnete dusit během jezení nebo pití, rychle vytáhněte obě paže nahoru do vzduchu a nechte je tam několik vteřin. Otevře to vaše dýchací cesty a umožní vám to zase znova popadnout dech.

14. Můžete si vyrobit ten nejlevnější přípravek proti švábům jen tak, že smícháte vodu s trochou přípravku na nádobí.

15. Jestli chcete svému psovi zabránit v tom, aby štěkal na vysavač, začněte sami na vysavač řvát. Mělo by to pomoci.


Přečtěte si také