Virály

24. ledna 2023 11:57

redakce Prima Lajk

3letý kluk je jeden z nejmladších členů klubu géniů. Neuvěříte, jak vysoké IQ má!

Tříletý chlapec ohromil svým vysokým IQ.

Snad každý rodič věří, že zrovna jeho dítě je speciální, ne-li přinejmenším malým géniem. Rodiče tříletého Teddyho Hobbse z britského Somersetu to mají ale oficiálně potvrzené Mensou Velké Británie neboli sdružením nadprůměrných lidí s vysokým IQ. Malý chlapec byl do klubů géniu přijat koncem loňského roku poté, co v inteligenčním testu získal neuvěřitelných 139 bodů.

„Bylo nám řečeno, že je Teddy jako tříletý nejmladším ze všech, kterého kdy přijali do Mensy ve Spojeném království,“ pyšnila se chlapcova matka Beth a dodala, že by ji ani ve snu nenapadlo, že by se někdy mohl do tak prominentního klubu vůbec dostat. Teddy už přitom v pouhých třech letech umí plynně číst a počítat do sta v sedmi různých jazycích, včetně mandarínštiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny a velštiny.

Tímto tempem z něj za chvíli bude druhý Albert Einstein či Stephen Hawking, vtipkují rodiče. Genialita malého chlapce s sebou nese ale i velká úskalí v tom, že se nudí při hře s ostatními vrstevníky, rád je opravuje a raději tak tráví volný čas sám počítáním či recitováním z periodické tabulky prvků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také