Virály

27. prosince 2020 11:22

redakce Prima Lajk

5 důvodů, proč je druhý Sám doma lepší než jednička! Souhlasíte?

Který filmový Sám doma je lepší?

Nebyly by to pravé Vánoce, kdyby v televizi neběžela Popelka, Smrtonosná past a Sám doma. Zejména rodinný hit z roku 1990 se mezi mladými ale i staršími ukazuje jako opravdová kultovní klasika, bez které si mnozí nedokážou už vůbec představit Štědrý den. Nicméně jakmile se lidí zeptáte, který díl Kevinových útrap mají radši, začínají se ozývat dva různé tábory. Zatímco někteří preferují jednoduchost jedničky, jiní zase označují dvojku za velkolepější a zábavnější. A my s nimi souhlasíme! Tady je pět důvod, proč je druhý díl lepší než ten první:

1. New York je super

Nic proti menším americkým městečkům, nicméně New York je New York, město neomezených možností, slavných budov a o Vánocích taky kouzelné atmosféry. Nikde jinde by se Kevin tolik nevyřádil, jako právě tam.

2. Více pastí

Ve dvojce má Kevin k dispozici větší barák, míň mu záleží na škodách, a taky už je zkušenější. Tím pádem jsou jeho pasti početnější a daleko, daleko nebezpečnější.

3. Návrat starých záporáků

Záporáci Harry a Marv jsou ve dvojce odhodlanější se Kevinovi pomstít, na rozdíl od prvního dílu už ale přesně víme, co od nich můžeme čekat, a o to nám jejich utrpení z rukou Kevina chutná více.

4. Vedlejší postavy

Ať už je to hotelový manažer, stará holubí paní, nebo zaměstnanci letišť, dvojka má daleko více vedlejších postav, které mají daleko více památných hlášek.

5. Atmosféra

Jednička byla komorním rodinným filmem, dvojka je větší, honosnější, ale v závěru snad ještě dojemnější.

Sdílejte článek

Přečtěte si také