Virály

9. května 2022 09:54

redakce Prima Lajk

6letý kluk našel na pláži 3 miliony let starý zub vyhynulého žraloka. Neuvěříte, co s ním udělal!

Neskutečný objev se povedl teprve šestiletému chlapci na pláži ve Spojeném království.

Malému Sammymu Sheltonovi se povedlo něco, po čemž touží ostřílení paleontologové celý svůj profesní život. Jen tak při procházce s rodiči a hledání mušlí našel na pláži Bawdsey Beach v Suffolku přes 10 cm dlouhý zub největšího monstra hlubin pravěku – vyhynulého žraloka megalodona. „Hledali jsme nějaké zajímavé mušle, ale místo toho jsme našli tenhle zub,“ nechal se slyšet radostně Sammyho otec Peter Shelton.

„Na pláži byl jeden chlápek, který prý hledal podobnou fosilii celý život, ale nikdy nic nenašel, natož v takové velikosti,“ řekl pyšný otec s tím, že jeho syn byl objevem tak potěšen, že s ním od té doby spí i v posteli. Zub, který kdysi patřil největšímu žralokovi, jaký kdy existoval, brázdil pravěká moře před více než 3,6 miliony let a měřil odhadem 18 metrů.

Šestiletý Sammy za nevyčíslitelný nález dostal v místní skupině skautů odznak průzkumníka a fosilií megalodona baví všechny své spolužáky ve škole. „Tento malý chlapec je prvním člověkem, který se zubu dotknu za téměř tři miliony let,“ komentoval objev evoluční biolog Ben Garrod s tím, že se o něj bude zajímat celá paleontologická komunita.


Přečtěte si také