Virály

19. února 2018 16:19

redakce Prima Lajk

7 důležitých odpovědí, které chceme všichni vědět, ale jsme líní si je vygooglit. Která zajímá vás?

Určitě jste si někdy položili otázku na fakt, který je součástí dennodenního života. Byli jste však strašně líní si odpověď vyhledat. My to udělali za vás. Tady je 7 jasných otázek a odpovědí.

1. Proč spí netopýři hlavou dolů?

Netopýři jsou jediní létající savci na světě. Jsou uzpůsobeni jenom k létání. Jejich nohy jsou slabé, a proto se na nich neudrží. Samičky takto kojí i svá mláďata.

2. Proč je hlen zelený?

Je to způsobené množstvím bílých krvinek. Když jsme nemocní a naše tělo jich produkuje více. Proto se hlen zbarví.

3. Od kdy se holíme?

Holé podpaží se stalo trendem v roce 1915, kdy se začaly vyrábět šaty bez rukávů. Na nohy došlo až ve 40. letech.

4. Proč pot zapáchá?

Dokážeme vyloučit až 1 litr potu denně. Proč ale pot smrdí? Je to dáno bakteriemi, které žijí v kůži. Samotná tekutina nemá žádný specifický zápach.

5. Proč je 13 považováno za smolné číslo?

13 je v mnoha kulturách považováno za nešťastné. Existuje na to mnoho teorií. Jednou z nich je fakt, že u Poslední večeře Ježíše Krista bylo přítomno 13 lidí. Další vypráví o pátku 13., kdy byli zajatí templářští rytíři, kteří byli zavražděni a mučeni.

6. Proč je moře slané?

Každý kilogram mořské vody obsahuje průměrně 35 gramů solí. Je to způsobeno několika jevy. Horniny na dně moře uvolňují sůl, poté sopky, které jsou činné a na dně vybuchnou, uvolní slané minerály.

7. Proč ptáci létají ve tvarech?

Když letí například husy, vidíme na obloze jasné „V“. Za vším hledejte fyziku. První opeřenec rozráží vzduch a tvoří cestu ostatním ptákům. Je vědecky dokázáno, že se ve stejných intervalech střídají ve vedení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také