Virály

17. května 2018 13:48

redakce Prima Lajk

7 nejbizarnějších školních zákazů a trestů z celého světa! Takové nesmysly nenajdete ani na českých základkách

Říkáte si občas, že je učení na českých školách za trest a vůbec ho nechápete? Po následujícím článku na něj budete ještě rádi vzpomínat.

Co si budeme povídat, školní zákazy i následné tresty neměl během svých studijních let rád nikdo a i po čase nad některými z nich kroutíme hlavou. Jenže věřte, že může být hůř. Daleko hůř. Zákazy na českých školách jsou opravdu normální proti bizárům, jež se praktikují v zahraničí. O drsných tělesných trestech ani nemluvě. Jaké následující školní nařízení vám přijde nejšílenější?

Zakázaná slova – Úřady pro školství v New Yorku zde zakázali užívání 48 naprosto běžných slov. Patří mezi ně například narozeniny. Svědci Jehovovi, kteří zde chodí do škol, je totiž neslaví a při psaní o nich se mohou cítit nepříjemně. Slova jako chudoba, nemoc či rozvod jsou pak prý pro děti moc citlivá, protože jim to může vrátit vzpomínky z minulosti.

Barva vlasů – 57 % veřejných škol v Tokiu zakazuje jakékoliv barvení vlasů a požadují, aby studenti chodili do školy pouze s jejich přirozenou barvou vlasů. Mnohdy dokonce žádají po rodičích důkaz a fotky z dětství dokazující jejich skutečnou barvu. Může za to tamní homogenní kultura, jež si potrpí na uniformovanost a pevný řad.

Klečení na hrášku – Jeden z čínských studentů v minulosti sdílel fotku svých kolenou poté, co dostal od učitele trest, aby klečel na zmrzlém hrachu. Výsledek vidíte sami

Zvedání rukou – Škola v anglickém Nottinghamshire zakázala svým žákům, aby se při hodině hlásili. Považují to zde za zbytečné a prý to vůbec nepodporuje aktivitu studentů a jejich vůli se učit. Místo toho je učitelé už pouze vyvolávají sami.

Čas na záchod – Střední škola v Chicagu zavedla přesně stanovený limit, kdy mohou žáci chodit během hodiny na záchod. Každý z nich to má povolenou pouze třikrát za pololetí. Jinak si musí počkat do zvonění. Ředitel nařízení vysvětlil velkým počtem ulejvání z hodin.

Stojka – Když v některých z asijských škol mluvíte během hodiny nebo zkrátka přijdete pozdě, můžete se “těšit“ na řadu šílených trestů. Hříšníci musí za trest stát na rukou nebo v některých případech dělat kliky či běhat na trati u školy.

Deodoranty – Střední škola v Pensylvánii zakázala svým žákům používání deodorantu, jedná se pak zejména o značku AXE. K tomuto kroku se rozhodla poté, co několik jejich studentů skončilo kvůli alergickým reakcím v nemocnici.


Přečtěte si také