Virály

16. června 2020 14:31

sarka.turcekova@gmail.com

8 věcí, které měly obrovské počty lajků na sociálních sítích a teď je má skoro každý. Znáte je všechny?

Když se objeví nějaký nový trend, tak se okamžitě stane populární u lidí všech věkových skupin. A každý, kdo tuhle věc má, pak sklidí velké uznání.

Tyhle věci byly svého času fakt populární. Dneska je má ale úplně každý. Probereme si postupně osm věcí, s kterými jste se určitě minimálně setkali anebo je rovnou máte doma!

1. Sliz

Neuvěřitelně populární mezi mladými lidmi, převážně dětmi, je hlavně sliz. Můžete si ho vyrobit doma nebo koupit hotový. Sliz má jen na Instagramu na 14 milionů příspěvků, což svědčí o jeho velké popularitě.

2. Láhev na vodu

Své doby neuvěřitelně populární věc. Markeťáci odvedli dobrou práci, když podpořili prodej lahví na vodu mezi studenty středních i vysokých škol. V letech 2016 až 2017 zaznamenaly obrovský prodejní boom.

3. Hračky Minion

Jakmile vyšel komiks Despicable Me and The Minions, poptávka po hračkách, které na sobě mají obrázky minionů, anebo jsou ve stejném tvaru, výrazně narostla. Lidé kupovali plyšáky, balónky, samolepky na dětský šampon a tak podobně. Byla to obrovská minionská mánie.

4. Fidget spinner

Na tohle si pamatuje snad každý. Poprask kolem Fidget spinnerů začal v roce 2017. Byly levné, nabízely zábavu na hodiny a hodiny a navíc sloužily jako módní výstřelek. Fidget spinner tehdy musel mít úplně každý.

5. Selfie tyč

Historie vynálezu selfie tyče nebyla tak snadná, jak by se mohlo zdát. Byla vynalezená ještě před rozšířením mobilních telefonů. Nyní je jedním z nejdůležitějších pracovních nástrojů pro bloggery a instagramery. A když jdou lidé na výlet, selfie tyč pochopitelně nikdy nesmí chybět už kvůli fotkám.

6. Žralok Blåhaj

Jde o měkkou hračku pocházející z prodejny IKEA, která dobyla doslova celý svět. Žraloka lidi fotí, jak s nimi cestuje, odpočívá, vaří nebo s nimi dokonce chodí na kulturní akce. Navíc se stal skutečným králem memů.

7. Penny board

Jde tak trochu o mladšího bráchu skateboardu. Je menší než běžná deska a je vyrobený z lehkého plastu, díky čemuž je penny board oblíbený a skladný. Můžete ho s sebou nosit tak, že ho dáte do batohu nebo cestovní tašky. Děti, dospívající, ale i dospělí penny boardy milují, protože jim umožňují zkrátit si trochu cestu.

8. Hoverboard

Další zařízení, které můžete někdy potkat v centru Prahy. Jde vlastně o desku se dvěma koly. Ve velkých městech si ho lidi mohou pronajmout namísto kola nebo auta. Zákony upravují použití těchto „vozidel“. Hoverboard se objevil na trhu v roce 2010 a je stále hojně využívaný.


Přečtěte si také