Virály

3. února 2021 11:46

sarka.turcekova@gmail.com

8letou holčičku vyloučili ze školy, protože řekla spolužačce, že se jí líbí! Co na tom učitelům vadí?

Škola vyloučila holčičku jen kvůli tomu, že svojí spolužačce řekla něco ve smyslu, že se do ní zamilovala.

Osmiletá dívka byla vyloučena ze své křesťanské školy kvůli tomu, že řekla svojí spolužačce, že se do ní zamilovala. Chloe chodila do křesťanské školy Rejoice Christian Schools v Oklahomě. Když svojí spolužačce dívka řekla, že se jí líbí a že se do ní "zamilovala", tak ji učitelka poslala do ředitelny. Tam jí zástupkyně ředitele školy začala číst učení z Bible, které říká, že si žena "může vzít pouze muže a mít s ním děti". Osmiletá dívka odpověděla, že jí přijde v pořádku, aby se dívkám líbily dívky, ale zástupkyně ředitele byla jejím přiznáním prý šokovaná a zděšená. Když to holčička řekla doma, tak její matka zavolala do školy, aby jí situaci vysvětlili.

Tam se jí však druhá strana zeptala, jestli si myslí, že je v pořádku, aby její dcera cítila přitažlivost ke stejnému pohlaví a nadto řekla, že v tom nevidí žádný problém. Při tomto incidentu byla dívka ze školy vyloučena, bylo jí totiž řečeno, ať už se nevrací. Matka však argumentovala i tím, že takhle mladá dívka ještě pravděpodobně neví nebo plně nechápe, co sama řekla. Navíc to byla jediná škola, kterou její děti v okolí znali, ať už od svých učitelů nebo přátel. Kromě dívky pak vyloučili ještě jejího pětiletého syna. Škola uvedla, že jejich víra není v souladu se zásadami a postoji školy. Matka uvedla, že byla kvůli tomu naštvaná a zraněná, ale taky smutná. Nemohla tomu vůbec uvěřit.

Požádala o další schůzku, aby to mohli společně probrat, ale byla odmítnuta s tím, že není třeba o ničem dalším diskutovat. Chloe od té doby pláče a dokonce se své matky zeptala, zda ji Bůh stále miluje. Škola navíc odmítla komentovat situaci Chloe nebo jejího bratra s odkazem na soukromí. Rozhodnutí vyloučit oba studenty prý má přednost, protože školní příručka odsuzuje "jakoukoli formu sexuální nemorálnosti", která zahrnuje homosexualitu či bisexualitu. Zakázány jsou na škole také jakékoliv veřejné projevy náklonnosti, ať už homosexuání nebo heterosexuální.

Od té doby, co se v Americe šířily zprávy o vyloučení holčičky, ji celá země podporuje. Její matka řekla, že si teď připadá milovaná a podporovaná díky tolik úžasným lidem, kteří se nezdráhali ji oslovit a ujistit o tom, že je to naprosto v pořádku. Teď se dívce výborně daří v nové škole.


Přečtěte si také