Virály

11. listopadu 2022 10:07

redakce Prima Lajk

Aerolinky povolily nosit mužským zaměstnancům make-up a kabelky. Jaká jsou další nová pravidla?

Britská letecká společnost bude genderově neutrální a chystá velké změny v odívání zaměstnanců.

Aerolinka British Airways dává svým zaměstnancům větší a revoluční volnost v oblékání a vizáži. Nově může mužský personál, jako jsou piloti či stevardi, nosit make-up, kabelky i sukně nezávisle na pohlaví. „Buďte odvážní, buďte hrdí, buďte sami sebou,“ uvedli šéfové aerolinek v prohlášení ke svým zaměstnancům.

Vedení svou dlouhodobou uniformní politiku změnilo poté, co konkurenční letecká společnost Virgin Atlantic před několika týdny oznámila, že si jejich personál bude moci vybrat z genderově neutrálních uniforem a odznáčků s preferovanými zájmeny. Každý zaměstnanec si tak bude moci vybrat, v jakém rodě bude chtít být oslovován.

Nová volnější pravidla pro British Airways takovou změnu zatím nechystají, nicméně mužští zaměstnanci mohou nově nosit jemný make-up, umělé řasy či mít nalakované nehty. Zákaz viditelného tetování však aerolinka stále drží. „Jsme hrdí na všechny naše kolegy v British Airways a doufáme, že nová pravidla umožní všem zaměstnancům, aby do práce chodili jako ta nejlepší a nejautentičtější verze sebe sama,“ řekl mluvčí britských aerolinek.


Přečtěte si také