Virály

9. července 2020 13:00

sarka.turcekova@gmail.com

Američané chtějí zakázat TikTok! Co je podle nich na populární sociální síti špatného?

Aplikace TikTok je oblíbená po celém světě, nicméně americká vláda ji vidí jako bezpečnostní riziko.

Sociální síť TikTok už dnes používá skoro každý. Nejenom youtubeři a celebrity, ale opravdu všichni napříč světem. Podařilo se jí dosáhnout takového úspěchu jako třeba Instagramu. Američanům se ale TikTok kvůli bezpečnosti nepozdává. Jde o to, že za aplikací stojí čínský startup BytyDance, které má sídlo v Pekingu. Zástupci aplikace však tvrdí, že provoz TikToku není závislý na firmě, která ho zakládala. I přesto ve Spojených státech uvažují dokonce o úplném zákazu této aplikace.

Americký ministr zahraničí naznačil, že by si lidé neměli TikTok stahovat a používat – mají to prý udělat jenom v případě, že jim nevadí, že všechny jejich soukromé informace dostane do rukou čínská komunistická strana. Zástupci aplikace jen zdůraznili, že v jejich čele stojí americký výkonný ředitel a mají stovky dalších amerických zaměstnanců v oblasti bezpečnosti i ochrany osobních údajů, čímž chtěli vyvrátit podezření, že by data Čína nějak zneužívala.

Aplikace prý žádná data čínské vládě neposkytla, a pokud by o to Čína nepožádala, tak ani neposkytne. Brzy nato však zástupce aplikace prohlásili, že odchází z trhu v HongKongu.

Sdílejte článek
Štítky bezpečnost aplikace TikTok USA Čína

Přečtěte si také