tiktok
Autor: istockphoto tiktok

Američané chtějí zakázat TikTok! Co je podle nich na populární sociální síti špatného?

sis. Publikováno: 09.07.2020
Aplikace TikTok je oblíbená po celém světě, nicméně americká vláda ji vidí jako bezpečnostní riziko.

reklama

Sociální síť TikTok už dnes používá skoro každý. Nejenom youtubeři a celebrity, ale opravdu všichni napříč světem. Podařilo se jí dosáhnout takového úspěchu jako třeba Instagramu. Američanům se ale TikTok kvůli bezpečnosti nepozdává. Jde o to, že za aplikací stojí čínský startup BytyDance, které má sídlo v Pekingu. Zástupci aplikace však tvrdí, že provoz TikToku není závislý na firmě, která ho zakládala. I přesto ve Spojených státech uvažují dokonce o úplném zákazu této aplikace.

Americký ministr zahraničí naznačil, že by si lidé neměli TikTok stahovat a používat – mají to prý udělat jenom v případě, že jim nevadí, že všechny jejich soukromé informace dostane do rukou čínská komunistická strana. Zástupci aplikace jen zdůraznili, že v jejich čele stojí americký výkonný ředitel a mají stovky dalších amerických zaměstnanců v oblasti bezpečnosti i ochrany osobních údajů, čímž chtěli vyvrátit podezření, že by data Čína nějak zneužívala.

Aplikace prý žádná data čínské vládě neposkytla, a pokud by o to Čína nepožádala, tak ani neposkytne. Brzy nato však zástupce aplikace prohlásili, že odchází z trhu v HongKongu.

 

Američanka a její toast

VIDEO: Žena sdílela na Tik Toku tradiční recept na britskou snídani! Nenávidí ji za to celý internet

reklama