Virály

20. února 2019 15:51

redakce Prima Lajk

Autistický kluk napsal dojemnou básničku o tom, jaké to je být jiný. Jeho slova rozplakala internet

Cítil se jiný než ostatní a moc dobře věděl, že nezapadne. Mladý Benjamin napsal dojemnou báseň o svém Aspergerově syndromu.

Třináctiletý Benjamin bydlí v New Yorku a na první pohled je to mladý dospívající chlapec jako každý jiný. Jenže ukrývá takové malé tajemství. Narodil se jako autista a život už ho naučil, že je tak trochu jiný než ostatní. Konkrétně má Aspergerův syndrom, který se vyznačuje problémy s komunikací a se sociálním chováním. Jde o celoživotní hendikep.

Chlapec se rozhodl vyjádřit svoje pocity básničkou, kterou napsal na několik papírů už ve svých deseti letech. Báseň je plná jeho dojmů z okolního světa, z kamarádů, rodičů, je o tom, jaké to je být autistou mezi „normálními“. V básni o sobě mluví jako o chlapci ve vesmíru nebo jako o ztroskotanci, když se snaží zapadnout. Báseň dojímá tisíce lidí na internetu a dokonce i jeho rodiče, protože jim na všechno odpovídal jednoslovně. O to víc je jeho pocity dojaly.

I am odd, I am new I wonder if you are too I hear voices in the air I see you don’t, and that’s not fair I want to not feel blue I am odd, I am new I pretend that you are too I feel like a boy in outer space I touch the stars and feel out of place I worry what others might think I cry when people laugh, it makes me shrink I am odd, I am new I understand now that so are you I say I, ‘feel like a castaway’ I dream of a day that that’s okay I try to fit in I hope that someday I do I am odd, I am new.

Sdílejte článek

Přečtěte si také