Virály

14. července 2021 13:09

redakce Prima Lajk

Automobilka vyvinula aplikaci, která vás odmění za nepoužívání telefonu při řízení. Jak to funguje?

Automobilka Toyota vytvořila šikovnou aplikaci, která odmění každého řidiče za nepoužívání mobilních telefonů při řízení.

Ze statistik vyplívá, že neskutečných 60 % českých řidičů telefonuje za volantem, přičemž pouhých 44,5 % použije hands-free, uvedla Česká asociace pojišťoven. Ještě více alarmující je ale to, že téměř třetina řidičů přiznává, že za jízdy běžně píše textovky nebo chatuje na sociálních sítích, popřípadě dělá videa či fotky. Ačkoli se to pro někoho může zdát neškodné, realita je bohužel taková, že i rychlé nahlédnutí do mobilu může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

S cílem bojovat s touto problematikou, spustila přední japonská značka automobilů Toyota šikovnou aplikaci, která odměňuje uživatele za to, že během jízdy nechají své mobilní telefony nedotčené. Bezplatná aplikace s názvem Face It Down, která je schválená Úřadem pro bezpečnost silničního provozu, má motivovat motoristy, aby se při jízdě nerozptylovali telefonem.

Za každý ujetý kilometr se zapnutou aplikací a telefonem obráceným lícem dolů můžou uživatelé získávat body, které lze vyměnit za nejrůznější výhody spojené se řízení; teplé nápoje, parkování zdarma a mnoho dalších.


Přečtěte si také